Оператори мобільного та фіксованого зв’язку з ЄС та України підписали нову спільну заяву-меморандум, якою декларують продовження на пів року домовленостей про доступний роумінг для українців, що через війну вимушено перебувають на території ЄС.
Про це повідомляє Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).
Угоду було досягнуто за підтримки Європейської комісії та НКЕК, а також за участі Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC). Про її підписання було оголошено в рамках Саміту Україна – ЄС.
До угоди приєдналися 20 європейських операторів мобільного та фіксованого зв’язку і сім українських (Kyivstar, Vodafone, lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom, 3Mob). В НКЕК відзначають розширення кола учасників заяви. Зокрема, до неї долучилися оператори фіксованого зв’язку та міжнародні транзитери.
Нова спільна заява діятиме наступні 6 місяців і є продовженням тих домовленостей, які були досягненні у рамках попередньої спільної заяви, укладеної 8 квітня 2022 року, що діяла протягом останніх 9 місяців.
«Спільна заява дасть змогу і надалі продовжувати добровільні заходи щодо надання доступних або безкоштовних послуг міжнародного роумінгу та міжнародних дзвінків, щоб допомогти українцям залишатися на зв’язку з родиною та друзями, а також мати доступ до інтернету та надійних джерел інформації.
Такий скоординований підхід до встановлення тарифів на послуги роумінгу й міжнародних дзвінків в Україну дає можливість мінімізувати додаткові витрати європейських та українських операторів мобільного та фіксованого зв’язку, водночас даючи змогу надавати відповідні послуги без додаткових доплат для абонентів, а також забезпечити стабільні міжоператорські взаєморозрахунки. Перевагами від реалізації спільної заяви користуються та зможуть і надалі скористатися більш ніж 4 млн українців. За оцінками ООН (UNHCR), станом на 17 січня 2023 року понад 4,9 млн українців виїхали з України до країн Євросоюзу», — наголосили в НКЕК.
У повідомленні відзначають, що спостерігається пряма залежність між кількістю вимушених переселенців з України у Європі і тих, хто користується роумінгом з Україною. Так, на початку 2022 року звичайна кількість роумерів мобільних операторів України становила приблизно 2 млн абонентів на місяць. У березні 2022 року кількість таких людей досягла пікового показника — 5 млн абонентів. У червні – грудні кількість абонентів у роумінгу коливалася в межах від 3,9 до 4,4 млн абонентів на місяць. Водночас спостерігається стійка тенденція щомісячного зростання споживання послуг дата-трафіку (доступ до інтернету) та споживання голосового трафіку за період березень – грудень.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…