600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Європейські та українські оператори зв’язку продовжили угоду про доступний роумінг для українців

Європейські та українські оператори зв’язку продовжили угоду про доступний роумінг для українців

  • 03.02.2023 13:04

Оператори мобільного та фіксованого зв’язку з ЄС та України підписали нову спільну заяву-меморандум, якою декларують продовження на пів року домовленостей про доступний роумінг для українців, що через війну вимушено перебувають на території ЄС.

Про це повідомляє Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).

Угоду було досягнуто за підтримки Європейської комісії та НКЕК, а також за участі Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC). Про її підписання було оголошено в рамках Саміту Україна – ЄС.

До угоди приєдналися 20 європейських операторів мобільного та фіксованого зв’язку і сім українських (Kyivstar, Vodafone, lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom, 3Mob). В НКЕК відзначають розширення кола учасників заяви. Зокрема, до неї долучилися оператори фіксованого зв’язку та міжнародні транзитери.

Нова спільна заява діятиме наступні 6 місяців і є продовженням тих домовленостей, які були досягненні у рамках попередньої спільної заяви, укладеної 8 квітня 2022 року, що діяла протягом останніх 9 місяців.

«Спільна заява дасть змогу і надалі продовжувати добровільні заходи щодо надання доступних або безкоштовних послуг міжнародного роумінгу та міжнародних дзвінків, щоб допомогти українцям залишатися на зв’язку з родиною та друзями, а також мати доступ до інтернету та надійних джерел інформації.

Такий скоординований підхід до встановлення тарифів на послуги роумінгу й міжнародних дзвінків в Україну дає можливість мінімізувати додаткові витрати європейських та українських операторів мобільного та фіксованого зв’язку, водночас даючи змогу надавати відповідні послуги без додаткових доплат для абонентів, а також забезпечити стабільні міжоператорські взаєморозрахунки. Перевагами від реалізації спільної заяви користуються та зможуть і надалі скористатися більш ніж 4 млн українців. За оцінками ООН (UNHCR), станом на 17 січня 2023 року понад 4,9 млн українців виїхали з України до країн Євросоюзу», — наголосили в НКЕК.

У повідомленні відзначають, що спостерігається пряма залежність між кількістю вимушених переселенців з України у Європі і тих, хто користується роумінгом з Україною. Так, на початку 2022 року звичайна кількість роумерів мобільних операторів України становила приблизно 2 млн абонентів на місяць. У березні 2022 року кількість таких людей досягла пікового показника — 5 млн абонентів. У червні – грудні кількість абонентів у роумінгу коливалася в межах від 3,9 до 4,4 млн абонентів на місяць. Водночас спостерігається стійка тенденція щомісячного зростання споживання послуг дата-трафіку (доступ до інтернету) та споживання голосового трафіку за період березень – грудень.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA