прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Європарламент дав зелене світло угодам ЄС з Україною та Молдовою щодо спрощення транскордонного перевезення вантажів

Європарламент дав зелене світло угодам ЄС з Україною та Молдовою щодо спрощення транскордонного перевезення вантажів

  • 10.11.2022 15:25
Рубрика Новини

Заява щодо нових угод про автомобільний транспорт оприлюднена на сайті Європейського парламенту. Як йдеться в заяві, це є частиною відповіді ЄС на збої в транспортних секторах України та Молдови, спричинені вторгненням росії в Україну.

У документі також зазначається таке: «Оскільки український повітряний простір був закритий для цивільних перевезень, а морський експорт сильно обмежений, Україні необхідно знайти альтернативні шляхи автомобільного транспорту для експорту своїх запасів зерна, палива, продуктів харчування та інших відповідних товарів. Так само страждає Молдова, яка потребує альтернативних транзитних маршрутів через ЄС і допомоги в транзиті українських товарів через свою територію».

Угоди замінять наявні двосторонні транспортні угоди з країнами ЄС. Вони тимчасово полегшують автомобільні вантажні перевезення, дозволяючи перевізникам України, Молдови та ЄС здійснювати транзит через територію одне одного та працювати між ними без відповідних дозволів.

Крім того, угода між Україною та ЄС дозволить українським водіям продовжувати використовувати наявні українські посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння в ЄС без необхідності мати міжнародне посвідчення водія.

Обидві угоди тимчасово діють із 29 червня 2022 року. Після рішення парламенту угоди також потребують офіційного затвердження Радою ЄС.

Угоди ухвалено 586 голосами (Україна) і 596 голосами (Молдова) відповідно.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA