Європа тепло приймає біженців з України, однак треба підтримка світу — Комісар ООН у справах біженців — PRAVO.UA Європа тепло приймає біженців з України, однак треба підтримка світу — Комісар ООН у справах біженців — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Європа тепло приймає біженців з України, однак треба підтримка світу — Комісар ООН у справах біженців

Європа тепло приймає біженців з України, однак треба підтримка світу — Комісар ООН у справах біженців

  • 09.03.2022 15:22

Комісар ООН у справах біженців високо оцінив відклик Європи на потреби біженців з України. Про це йдеться у свіжому матеріалі ООН щодо України.

Мігранти та біженці

Верховний комісар ООН у справах біженців високо оцінив європейські країни, які приймають людей, котрі втікають від війни в Україні, чисельність яких зараз перевищує два мільйони.

«Реакція Європи була надзвичайною», – сказав Філіппо Гранді у заяві у вівторок, закликаючи інші країни активізуватися.

Він додав, що тимчасова директива Європейського Союзу (ЄС), оголошена минулого четверга, «пропонує біженцям безпеку та зручності, шанс на стабільність під час великих потрясінь».

Сердечно, але сумно

Пан Гранді, провів п’ять днів у регіоні, де зустрівся з біженцями, гуманітарними працівниками, місцевими службами реагування та урядами.

Незважаючи на те, що його надихає європейська відповідь, він виразив глибокий сум за Україну та її народ.

«На кордонах я бачив перехід людей, переважно жінок та дітей, а також літніх біженців та людей з обмеженими можливостями. Вони прибули шоковані та глибоко вражені насильством та виснажені подорожами до безпечного місця. Сім’ї безглуздо розірвали. На жаль, якщо війну не зупинити, те ж саме буде для багатьох інших», — сказав він.

З початку російського вторгнення, 24 лютого, українці почали тікати до сусідніх країн.

«Вилив спонтанної солідарності»

Більшість біженців та людей у пошуках тимчасового прихистку — понад 1,2 мільйона, — вирушили до Польщі. Інші перейшли в Угорщину, Молдову, Румунію, Словаччину та інші країни.

Співробітники комісаріату ООН з прав біженців посилювали свої зусилля, щоб задовольнити постійно зростаючі потреби.

Пан Гранді повідомив, що УВКБ ООН підтримує координацію гуманітарної допомоги.

«Десятки експертів і десятки мільйонів доларів допомоги» також були спрямовані на підтримку урядів у наданні матеріальної та грошової допомоги, тоді як групи захисту були посилені для задоволення потреб жінок і дітей.

Поділіть відповідальність

Однак глава ООН у справах біженців закликав міжнародне співтовариство активізуватися, щоб надати більше підтримки біженцям і приймаючим громадам, особливо в Молдові. Там знайшли притулок близько 250 тисяч людей.

«Усі європейські держави повинні продовжувати проявляти щедрість. Інші країни, за межами Європи, також повинні відігравати важливу роль у наданні допомоги людям, які її потребують, і поділяють міжнародну відповідальність за мільйони біженців», — сказав пан Гранді.

Перебуваючи в регіоні, глава ООН у справах біженців також висловив занепокоєння щодо дискримінації та расизму щодо деяких громад, які тікають з України. Влада запевнила його, що не буде дискримінувати та не відмовлятимуть людям, які втікають у безпечне місце.

Тривають важкі бої

Тим часом ситуація всередині України залишається шокуючою, адже люди намагаються укритися від бойових дій будь-яким способом.

За даними Управління ООН з прав людини, УВКПЛ, станом на понеділок було зафіксовано близько 1335 жертв, у тому числі 474 загиблих, хоча реальні цифри вважаються значно вищими.

Речник ООН Стефан Дюжаррік заявив у вівторок, що як команди ООН, так і відкриті джерела повідомляють про важкі бої на сході та північному сході, зокрема в Маріуполі, Чугуєві, Харкові, Ізюмі, Чернігові, Сумах та Сєвєродонецьку та навколо них.

Надзвичайно жорстокі зіткнення зафіксовано також на півночі, на околицях столиці Києва, зокрема в Бучі, Гостомелі та Ірпіні.

Люди, які перебувають у пастці в деяких із цих районів, не мають доступу до припасів, сказав пан Дюжаррік, виступаючи під час щоденного брифінгу в Нью-Йорку.

«Ми вітаємо публічні повідомлення обох сторін щодо їх наміру сприяти безпечному виходу мирного населення із зон конфлікту, включаючи Маріуполь, Харків та Суми», – сказав він журналістам.

Підтримка всередині України

Гуманітарні організації посилюють діяльність на сході та заході України, якщо це дозволяє безпека.

Партнер ООН, Міжнародний комітет Червоного Хреста, надав понад 200 000 виробів медичного призначення для мобільних клінік. Лікарі без кордонів (MSF) доставили в країну приблизно 120 кубометрів медичних товарів.

Пан Дюжаррік сказав, що на заході зосереджені в основному на підтримці внутрішньо переміщених осіб. Міграційне агентство ООН МОМ наразі доставило понад 18 000 термоковдр, а УВКБ ООН забезпечило термоковдри та матраци для 6 000 осіб.

Він додав, що гуманітарні організації створили спільний координаційний центр у Жешуві, Польща, для всіх організацій, які реагують на кризу в Україні та сусідніх країнах.

Турбота про працівників Чорнобиля

У своєму останньому оновленні Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) продовжує висловлювати занепокоєння з приводу:

  • Чорнобильської атомної електростанції, місця руйнівної аварії 1986 року, та
  • «стресової ситуації», з якою стикається його персонал, який фактично перебуває там.

Близько 210 технічних працівників і охоронців на місці працюють з тих пір, як російські війська взяли під контроль об’єкт майже два тижні тому.

Глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що українські регуляторні органи повідомили агентству, що ротація персоналу стає все більш актуальною і важливою.

Вони попросили МАГАТЕ «очолити міжнародну підтримку, необхідну для підготовки плану заміни нинішнього персоналу та забезпечення об’єкта ефективною системою ротації».

Пан Гроссі підкреслив, що персонал, який обслуговує ядерні об’єкти, повинен мати можливість відпочивати та працювати у регулярні зміни.

Він знову висловив готовність поїхати на Чорнобильську станцію або деінде, щоб допомогти захистити ядерні об’єкти країни.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA