600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Єврокомісія оцінила відповідність законодавства України праву ЄС

Єврокомісія оцінила відповідність законодавства України праву ЄС

  • 09.02.2023 18:58
Рубрика Новини

Європейська комісія у своєму аналітичному звіті надала оцінку спроможності України взяти на себе зобов’язання, передбачені перспективою членства в ЄС. Експерти проаналізували прогрес України в адаптації національного законодавства до права ЄС у різних сферах. Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

Звіт доповнює висновок Комісії щодо заявки України на членство в ЄС, ухвалений 17 червня 2022 року, в якому оцінено загальну спроможність країни дотримуватися зобов’язань щодо членства, тобто повного обсягу законодавства ЄС.

Шкала оцінки поточного стану законодавства в шести основних кластерах передбачає такі поняття, як ранній етап, певний рівень підготовки, помірна підготовленість, хороший рівень підготовки та добре просунутий. Ці кластери охоплюють основи процесу приєднання, внутрішній ринок, конкурентоспроможність та інклюзивне зростання, зелений порядок денний та сталий зв’язок, ресурси, сільське господарство та єдність, а також зовнішні зв’язки.

За даними Єврокомісії, початковий (найнижчий) рівень підготовки Україна має у таких сферах, як свобода руху осіб, право інтелектуальної власності, сільське господарство, довкілля, соціальна політика та фінансовий контроль.

Певного рівня підготовки, згідно зі звітом, Україна досягла у таких напрямах, як свобода підприємництва та надання послуг, свобода руху капіталу, публічні закупівлі, антимонопольна політика, корпоративне право, фінансові послуги, правосуддя, свобода та безпека, освіта й культура, захист прав споживачів та охорона здоров’я.

Середній рівень підготовки було продемонстровано у свободі руху товарів, медіа, продовольчій безпеці, економічній політиці, науці та дослідженнях.

Хорошого рівня підготовки було досягнуто в енергетиці, митному союзі, зовнішніх зв’язках, зовнішній, безпековій та оборонній політиці.

Восени очікується звіт Єврокомісії про поступ, досягнутий країною у впровадженні пріоритетних реформ, які були визначені в семи умовах, що Україна отримала разом зі статусом кандидатки на вступ до ЄС.

Ознайомитися зі звітом Єврокомісії можна за посиланням.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA