прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Єврокомісія надала офіційні вказівки країнам ЄС щодо видачі віз росіянам

Єврокомісія надала офіційні вказівки країнам ЄС щодо видачі віз росіянам

  • 30.09.2022 16:46

Європейська комісія рекомендувала державам – членам ЄС проводити суворішу оцінку заявок росіян на туристичні візи — особливо тих, які подано з третіх країн.

Рекомендації Єврокомісія представила у п’ятницю, повідомляє “Європейська правда”.

Комісія представила вказівки з огляду на нову ескалацію війни росією, у тому числі через російську мобілізацію, що призвела до збільшення кількості росіян, зокрема військовозобов’язаних, та їхніх сімей, які тікають із росії.

Згідно з рекомендаціями держави-члени повинні застосовувати суворий підхід до оцінювання обґрунтованості поїздки, зокрема стосовно громадян росії, які тікають від мобілізації.

Якщо заявник на отримання візи (наприклад, особа, яка тікає від мобілізації) планує тривале перебування в ЄС, консульства держав-членів повинні розглядати цей випадок відповідно до національних правил для довгострокових віз.

Щодо короткострокових віз консульства мають застосовувати будь-які гуманітарні причини обмежувальним чином.

Держави-члени повинні на основі індивідуального розгляду оцінити, чи можуть заяви російських громадян кваліфікуватися як такі, що підпадають під категорію гуманітарних причин.

Крім того, консульствам держав-членів слід уважно розглядати випадки звернення росіян за короткостроковою візою з-за меж росії. Такі справи слід скеровувати до консульства за місцем проживання, зазвичай у рф.

Держави – члени ЄС також повинні доручити своїм консульствам та прикордонникам здійснювати підвищений контроль та застосовувати суворий підхід щодо перегляду віз, уже виданих громадянам рф, на основі повторного вивчення індивідуальної ситуації “у поточному геополітичному контексті”.

Комісія наголошує: візовий кодекс передбачає, що сама наявність візи не дає автоматичного права в’їзду до Шенгенської зони. У разі наявності підстав для анулювання/відкликання візи таке рішення може бути прийнято прикордонною службою незалежно від держави-члена, яка видала візу.

Крім того, Єврокомісія закликає держави-члени посилити перевірки безпеки на зовнішніх кордонах і дотримуватися скоординованого підходу на кордонах ЄС із російською федерацією, щоб уникнути того, що російський громадянин, якому було відмовлено у в’їзді на одному кордоні, міг бути прийнятий на іншому.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA