ЄСПЛ змінює пріоритетність справ і порядок їх розгляду — PRAVO.UA ЄСПЛ змінює пріоритетність справ і порядок їх розгляду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ЄСПЛ змінює пріоритетність справ і порядок їх розгляду

ЄСПЛ змінює пріоритетність справ і порядок їх розгляду

  • 18.03.2021 11:00

Європейський суд з прав людини оголосив про новий підхід до відбору справ до першочергового розгляду. Також очікуються зміни в процедурі розгляду наймеш важливих справ.

У своєму пресрелізі від 17 березня ЄСПЛ зазначив, що остання процесуальна реформа, розпочата у 2010 році, офіційно завершена в листопаді 2020 року, дала Суду змогу зменшити кількість справ, які очікують розгляду, з 160 000 нерозглянутих справ у 2011 році до 65 000 сьогодні. У цій реформі увага зосереджувалась на обсязі справ, які розглядає Суд, і вирішувалося питання мінімізації залишків.

Одночасно Суд дотримувався політики пріоритетів, щоб пришвидшити час обробки та вирішувати найважливіші, найсерйозніші та найбільш невідкладні справи оперативно. Наразі в ЄСПЛ встановлено сім категорій справ, від термінових заяв і до категорично неприйнятних.

Однак деякі важливі справи перебувають у категоріях із меншим пріоритетом, і фактично для їх розгляду потрібно 5-6 років. Це справи палат, що мають особливе значення для розвитку системи захисту прав людини і порушують нові питання щодо тлумачення та застосування Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Саме ці справи, які нині називаються “справи про вплив”, і є основою нової стратегії Суду.

Президент ЄСПЛ Роберт Спано заявив перед Комітетом міністрів Ради Європи:

“На початку 2021 року необхідна зміна парадигми. Суд дедалі більше посилюватиме свою політику встановлення пріоритетів, більше зосереджуючись на оперативному виявленні справ про виплив та відповідності для заявників і держав-членів. Успіх Суду більше не буде вимірюватися насамперед загальною кількістю справ, що розглядалися за певний період, а тим, як він розглядав найважливіші справи в рамках нашої політики пріоритетів – ті, які є найбільш важливими для заявників, кожної держави-члена, а також для ширшого європейського правового простору “.

Ці справи “впливу” буде виділено на основі певних заздалегідь визначених критеріїв. Обробкою всіх інших справ (які не є ні пріоритетними, ні справами, що мають вплив) у майбутньому займатимуться комітети з трьох суддів, а не палати з семи суддів.

Основи нової стратегії викладено секретаріатом на вебсайті Суду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA