ЄСПЛ встановив численні порушення Конвенції у міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» — PRAVO.UA ЄСПЛ встановив численні порушення Конвенції у міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ЄСПЛ встановив численні порушення Конвенції у міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)»

ЄСПЛ встановив численні порушення Конвенції у міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)»

  • 25.06.2024 14:08

25 червня 2024 року Європейський суд з прав людини публічно оголосив рішення по суті у міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявами №№ 20958/14 та 38334/18. Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Ця справа стосувалася тверджень України про систематичні порушення Європейської конвенції з прав людини російською федерацією в Криму починаючи з лютого 2014 року. Вона також стосувалася тверджень про систематичні переслідування українців за їхню політичну позицію та/або проукраїнську діяльність, які мали місце переважно в Криму, а також в інших частинах України або в російській федерації з початку 2014 року. Зокрема, йдеться про: зникнення; жорстоке поводження; незаконне затримання; неможливість відмовитися від російського громадянства; придушення українських ЗМІ та української мови в школах; досудове ув’язнення в переповнених умовах; переслідування і засудження за сфабрикованими звинуваченнями в якості репресій за будь-яку проукраїнську позицію; дискримінація кримських татар; переведення з Криму до в’язниць у росії.


В ЄСПЛ відбулися слухання у справі
«Україна та Нідерланди проти роcії»


За повідомленням пресслужби ЄСПЛ, «Суд вважає, що у нього є достатньо доказів, щоб зробити висновок поза розумним сумнівом, що ці інциденти були достатньо численними і взаємопов’язаними, щоб скласти практику або систему порушень. Ба більше, очевидна відсутність ефективного розслідування цих інцидентів та/або загальне застосування заходів до всіх осіб, яких вони стосувалися, серед іншого, доводить, що така практика офіційно толерувалася російською владою».

Відповідно, у сьогоднішньому рішенні Великої палати ЄСПЛ одноголосно постановив, що мали місце порушення статей 2 (право на життя), 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), 5 (право на свободу та особисту недоторканність), 6 (право на справедливий суд), 7 (відсутність покарання без закону), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (свобода релігії), 10 (свобода вираження поглядів), 11 (свобода зібрань), а також статті 1 Протоколу № 1 (захист власності), статті 2 Протоколу № 1 (право на освіту) та статті 2 Протоколу № 4 (свобода пересування) до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

ЄСПЛ також одноголосно постановив, що рф не виконала своїх зобов’язань за статтею 38 (зобов’язання забезпечити необхідні умови для розгляду справи) Конвенції. Крім того, Суд одноголосно постановив, відповідно до статті 46 (обов’язковість та виконання рішень), що росія повинна якнайшвидше вжити заходів для безпечного повернення відповідних ув’язнених, переведених з Криму до пенітенціарних установ, розташованих на території рф.

У Мін’юсті також нагадали, що 14.01.2021 Європейський суд з прав людини оголосив ухвалу від 16.12.2020 щодо прийнятності міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявою № 20958/14, визнавши її частково прийнятною, та прийняв рішення про приєднання до міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявою № 20958/14 справи «Україна проти Росії (VII)» за заявою № 38334/18 щодо політичних в’язнів. У цій ухвалі Європейський суд з прав людини встановив, що російська федерація здійснює ефективний контроль над Автономною Республікою Крим та м. Севастополь із 27.02.2014, визнав прийнятними скарги уряду України про існування адміністративної практики рф стосовно порушень прав людини, гарантованих Конвенцією та протоколами до неї, та перейшов до розгляду їх по суті.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA