прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ЄС запускає програму надання екстреного прихистку в зимовий період для України

ЄС запускає програму надання екстреного прихистку в зимовий період для України

  • 21.10.2022 13:40
ЄС

Європейська комісія запускає нову програму надання екстреного прихистку в зимовий період для України, оскільки війна, яку веде Росія, продовжує руйнувати цивільну інфраструктуру. Крім того, Єврокомісія надасть додаткові 175 мільйонів євро гуманітарної допомоги для підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні. Про це інформує Представництво Європейського Союзу в Україні.

Таку заяву зробив комісар ЄС із питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич під час свого вчорашнього візиту в Україну з метою допомогти координувати одну з наймасштабніших операцій ЄС з реагування на надзвичайні ситуації. Під час візиту він зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським, віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною, керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком та міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським.

«У той час як росія продовжує посилювати свої жорстокі напади на Україну, зокрема навмисне націлюючись на цивільну інфраструктуру та житлові будинки, я перебуваю тут, у Києві, і повторюю, що ЄС як ніколи відданий своїй підтримці України. Майбутня зима, ймовірно, принесе Україні серйозні виклики, і ми повинні бути готовими до них. За рахунок нашої програми rescEU тимчасові прихистки буде негайно розгорнуто в трьох різних регіонах України – Рівненській області, Бучанському районі Київської області та Харківській області. Крім того, ЄС збільшує фінансування гуманітарної допомоги на додаткові 175 мільйонів євро для забезпечення освіти, їжі, доступу до води та захисту від холодної зими для найбільш вразливих верств населення. Ми також працюємо над шляхом приєднання України до Механізму цивільного захисту ЄС», — заявив комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

Гуманітарна відповідь ЄС цієї зими включатиме таке:
  • буде мобілізовано стратегічний резерв rescEU для розгортання пунктів тимчасового розміщення та інших засобів в Україні загальною вартістю 62,3 мільйона євро. Загалом разом із другим резервом прихистків, розміщеним у Румунії, ЄС отримав спроможність надати екстрений тимчасовий прихисток для 46 000 осіб;
  • додаткові 175 мільйонів євро[1] гуманітарної допомоги будуть спрямовані на найбільш вразливі верстви населення України. З них 150 млн євро виділено на операції в Україні, а 25 млн євро – на операції в Молдові. Головним пріоритетом є забезпечення прихистку у зимовий період з огляду на очікувані морози. Інші пріоритети включають освіту в надзвичайних ситуаціях, охорону здоров’я та допомогу в захисті. Завдяки цьому новому фінансуванню загальна сума гуманітарної допомоги ЄС у відповідь на війну росії в Україні перевищить 500 мільйонів євро.

Європейська комісія та Україна також почали спільно працювати над підготовкою України до приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС у майбутньому. Механізм уже мобілізований у повному обсязі для підтримки України. В його межах вже було доставлено в Україну понад 70 000 тон життєво необхідних речей із 31 країни.

Поділитися
Теги ЄС

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA