ЄБРР розпочинає в Україні пілотний проєкт зі створення онлайн-судів для розгляду справ з невеликими позовними вимогами — PRAVO.UA ЄБРР розпочинає в Україні пілотний проєкт зі створення онлайн-судів для розгляду справ з невеликими позовними вимогами — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ЄБРР розпочинає в Україні пілотний проєкт зі створення онлайн-судів для розгляду справ з невеликими позовними вимогами

ЄБРР розпочинає в Україні пілотний проєкт зі створення онлайн-судів для розгляду справ з невеликими позовними вимогами

  • 25.03.2021 16:18

Європейський банк реконструкції та розвитку розпочинає пілотний проєкт із надання допомоги країнам у розробці онлайн-судів для вирішення спорів із незначними позовними вимогами. Про це йдеться на сайті ЄБРР.

Пілотний проєкт ЄБРР має на меті розробити структуру, побудовану на цьому досвіді, та зробити її доступною для країн Західних Балкан, Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Перший судовий розгляд передбачено для України, де 49 відсотків фірм у Києві повідомили, що суди є основною або дуже серйозною перешкодою для їх діяльності.

Онлайн-суд – це суд, у якому процедура вирішення спорів стандартно проводиться в інтернеті, починаючи від подання позову і закінчуючи винесенням рішення. Ці суди доступні безпосередньо учасникам судових процесів та їх представникам, а також доповнені послугами та інструментами для полегшення доступу до правосуддя та участі в судових процесах.

Основну увагу буде приділено невеликим позовним вимогам (від 5000 до 10 000 євро) для полегшення доступу малих та середніх підприємств до правосуддя.

У випадку невеликих позовних вимог непропорційні витрати щодо вартості позову та затримки розгляду є несправедливими перешкодами, які можуть допомогти усунути онлайн-суди. За даними Світового банку, вартість вирішення комерційного спору через місцевий суд першої інстанції в Сербії становить в середньому 39,6 % вартості позову, тоді як в Україні ця цифра становить 46,3 %, а в Киргизькій Республіці – 47 %.

Для початку ЄБРР розпочне комплексну оцінку показників та стандартів діяльності судів з акцентом на господарських судах. Розроблені стандарти та показники надаватимуть керівні вказівки та встановлюватимуть цільові показники ефективності, включені до концепції онлайн-судів, яку буде розроблено згідно з другим компонентом системи.

Відповідно, другий етап буде зосереджено на концепції та плані реалізації розвитку інтернет-судів в Україні з висвітленням правових, технічних та бюджетних передумов, адаптовані до української ситуації. Концепція та дорожня карта в Україні будуть розроблені з метою забезпечення відтворюваності в інших економіках, де ЄБРР інвестує.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA