Які зміни буде запроваджено в сервісі автоматичної оцінки землі? — PRAVO.UA Які зміни буде запроваджено в сервісі автоматичної оцінки землі? — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Які зміни буде запроваджено в сервісі автоматичної оцінки землі?

Які зміни буде запроваджено в сервісі автоматичної оцінки землі?

  • 08.12.2021 10:08

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко відкрив 5-те засідання Земельного штабу.

«Ринок землі працює в штатному режимі, на сьогодні зареєстровано майже 60 тис. правочинів щодо купівлі-продажу землі, якими охоплено понад 150 тис. га землі», – зазначив міністр.

Середня ціна за гектар, як підкреслив Роман Лещенко, продовжує зростати: на сьогодні вона становить майже 40 тис. грн.

«Мінагрополітики продовжує вдосконалювати механізми земельної реформи, які є інституційною основою прозорих земельних відносин та гарантією для розвитку економічних відносин. Відкритість даних, захист усіх учасників угод, оптимізація всіх процесів забезпечує прозорість ринку землі та збільшення надходжень до державного бюджету», – акцентував Роман Лещенко.

За його словами, прозорість земельних відносин забезпечує, зокрема, й організація земельних аукціонів через електронну систему “Прозорро.Продажі”. На сьогодні в ній опубліковано 1542 аукціони. Вже успішно відбулися 202 земельних торгів. Майже 8 тис. га земельних ділянок пропонується як лоти в різних регіонах України з загальною вартістю 570 млн грн.

Що найголовніше, за словами міністра, – динаміка за ціною постійно йде вгору. Усі лоти реалізуються на зростання ціни, яке в підсумку сягає в середньому 217%.

Земельні ділянки як предмет застави

Серед пріоритетів Мінагрополітики на найближчий час – розширення співпраці з фінансовими установами, зокрема банками, які мають розглядати земельні ділянки як предмет застави.

Алгоритм оцінки землі

Ще одне з питань, які обговорили на 5-му Земельному штабі, – зміна алгоритму оцінки землі, який використовується модулем електронного визначення оцінної вартості землі Фондом держмайна. За словами першого заступника голови Держгеокадастру Анатолія Мірошниченка, Мінагрополітики та Держгеокадастр напрацювали увесь пакет документів, необхідних для обґрунтування та зміни цього алгоритму. І вже незабаром Фонд держмайна запровадить ці зміни.

«Будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необґрунтованого завищення оцінної вартості та, відповідно, податкових платежів, які трапляються сьогодні», – розповів Анатолій Мірошниченко.

Спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок

Крім того, Анатолій Мірошниченко розповів про отримання з боку банків доступу до Державного земельного кадастру через API в розрізі інформації про наявність спеціальних дозволів на користування надрами та склад угідь земельних ділянок.

За його словами, банки сьогодні можуть з легкістю отримати інформацію про угіддя земельних ділянок. Для цього потрібно скористатися процедурою, яка передбачена пунктом 188 Порядку ведення Державного земельного кадастру: подати заяву за формою додатка 54. Два банки це вже зробили. Така можливість є і в усіх інших фінустанов. «Тобто доступ до інформації про земельні угіддя можна отримати», – акцентував перший заступник голови Держгеокадастру.

«Що стосується інформації про спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок, то ця інформація доступна через Публічну кадастрову карту та у витягах з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Інших форм отримання відповідних даних законодавство, на жаль, сьогодні не передбачає. Держгеокадастр працює над відповідними законодавчими змінами. Сподіваємося на їх ухвалення протягом найближчих місяців», – додав він.

Учасники Земельного штабу окреслили ще дві проблеми, вирішення яких потребує консолідації зусиль Мінагрополітики, Держгеокадастру, Мін’юсту та інших державних органів:

  • вироблення єдиної позиції в підходах, які дозволяють юридичним особам набувати право на непайові землі сільськогосподарського призначення;
  • а також питання можливості обміну земельних ділянок і їх консолідації в межах масиву земель с/г призначення.

Ці питання будуть вирішенні найближчим часом, запевнили організатори Земельного штабу.

Читайте також: Дайджест подій ВРП за 29 листопада – 3 грудня 2021 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA