Як змінити цільове призначення земельної ділянки - пояснює Мін'юст — PRAVO.UA Як змінити цільове призначення земельної ділянки - пояснює Мін'юст — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як змінити цільове призначення земельної ділянки – пояснює Мін’юст

Як змінити цільове призначення земельної ділянки – пояснює Мін’юст

  • 06.05.2021 13:25

Міністерство юстиції на своєму Telegram-каналі пояснило процедуру зміни цільового призначення земельної ділянки.

Перший крок – нотаріально посвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється.

Для розробки цієї документації необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку проєкту землеустрою.

Читайте також: Землі поза межами населених пунктів передадуть у комунальну власність територіальних громад з 1 липня 2021 року

Розробка необхідної документації з усіма погодженнями займає в середньому від 1 до кількох місяців, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

Розроблений проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки треба погодити в:

  • місцевому управлінні Держгеокадастру;
  • місцевому відділі архітектури та містобудування;
  • інших організаціях в окремих індивідуальних випадках.

Висновок про розгляд поданих документів надсилається розробнику на електронну пошту, скріплюється лише електронним цифровим підписом і має містити GR-код.

Після отримання позитивних висновків за результатами погодження проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки передається на затвердження до сільської, селищної, міської ради. Вони на черговій сесії приймають рішення про затвердження чи про відмову в затвердженні цієї документації. Відмову в її затвердженні може бути оскаржено в судовому порядку.

Затвердження документації щодо земельної ділянки, яка розташована за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією.

Погодження матеріалів місця розташування об’єкта, що передбачається розмістити на земельній ділянці особливо цінних земель державної чи комунальної власності зі зміною її цільового призначення, здійснюється за погодженням з Верховною Радою України.

Кабінет Міністрів України погоджує зміну цільового призначення земельних ділянок:

  • природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення,
  • історико-культурного, лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності.

Після затвердження необхідно подати проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держгеокадастру з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Додатково до документації треба надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі ХML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки скасовано.

Інформація про нове цільове призначення земельної ділянки передається з Державного земельного кадастру в реєстр речових прав на нерухоме майно автоматично.

Мін’юст підкреслює, що з набранням чинності Законом України від 17 червня 2020 року № 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» процедура зміни цільового призначення земельної ділянки докорінно зміниться.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA