Як зареєструвати шлюб під час війни — PRAVO.UA Як зареєструвати шлюб під час війни — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як зареєструвати шлюб під час війни

Як зареєструвати шлюб під час війни

  • 02.06.2022 10:44
Тимофій Дудін, начальник Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, м. Одеса

З початком війни російської федерації проти України щораз більше громадян бажають зареєструвати шлюб у якомога коротший строк.

Законодавством визначено, що в разі наявності безпосередньої загрози для життя нареченої або нареченого шлюб реєструється в день подання заяви або в будь‑який інший день на бажання наречених.

Агресія сусідньої держави є саме тією обставиною, що загрожує наразі життю кожного українця, який перебуває на території України.

На час дії воєнного стану існує спрощена процедура оформлення шлюбу. Так, зареєструвати шлюб можна навіть у день подання заяви до органу ДРАЦС або в будь-який інший зручний день.

Для цього нареченим потрібно звернутись до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану та подати такі документи:

  • паспорт громадянина України;
  • якщо хтось із наречених вже перебував у зареєстрованому шлюбі, — свідоцтво про розірвання шлюбу чи рішення суду про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть;
  • у разі, коли одному з наречених виповнилося лише 16 чи 17 років, — рішення суду про надання права на шлюб;
  • квитанцію про сплату державного мита. Якщо наречені звільнені від його сплати, то тоді надається документ про звільнення від його сплати. Здійснити оплату можна, не виходячи з приміщення, за допомогою платіжного терміналу.

Також наречені можуть обрати й елементи урочистості! Елементи урочистості можна обрати з переліку, запропонованого працівниками органу державної реєстрації актів цивільного стану, які будуть доречні саме під час їх весільної церемонії.

На Миколаївщині та на Одещині можна скористатися послугою «Шлюб за добу». Її надають спеціалізовані організатори, які, крім швидкої реєстрації шлюбу, можуть запропонувати більш широкий спектр послуг з організації, оформлення, проведення церемонії та урочистостей.

Кабінет Міністрів України спростив процес одруження для військовослужбовців. В умовах воєнного стану їм надано можливість реєстрації шлюбу онлайн.

Так, щоб одружитись, молодятам не обов’язково приходити до відділу ДРАЦС особисто — вони можуть просто поєднатися за допомогою відеозв’язку.

Проте це стосується лише тих наречених, що нині боронять нашу державу, серед яких працівники ЗСУ, СБУ, СЗР, ДПС, УДО, Нацгвардії, Нацполіції, Служби цивільного захисту, ДБР, Державної кримінально-виконавчої служби, НАБУ, БЕБ чи іншого військового формування, а також закладів охорони здоров’я.

Щоб укласти такий шлюб, військовослужбовець має подати заяву про державну реєстрацію шлюбу своєму командиру, який далі засвідчує справжність підпису військовослужбовця на цій заяві і передає її до найближчого відділу ДРАЦС. Зі свого боку, цей відділ ДРАЦС вже самостійно надсилає отриману заяву до належного відділу за місцем перебування нареченої чи нареченого. Після цього до того відділу, який отримав заяву, звертається другий з наречених та, надавши всі перелічені документи, завершує процедуру реєстрації. Але важливо, щоб на момент реєстрації шлюбу військовослужбовець обов’язково перебував на відеозв’язку!

Ще однією специфічною можливістю для військовослужбовців є складання акта про укладення шлюбу. Його може скласти та скріпити гербовою печатку безпосередньо командир (керівник) військовослужбовця або керівник закладу охорони здоров’я, в якому перебувають або працюють один чи обоє наречених, який також скріплює його печаткою цього закладу (за наявності). Цей акт засвідчуватиме факт укладення шлюбу. Він може складатися без особистої присутності одного чи навіть обох наречених, а лише із застосуванням засобів відеозв’язку.

Особливістю є те, що свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану під час звернення одного з подружжя та лише після його внесення до Державного реєстру актів цивільного стану громадян тим відділом, до якого було надіслано оригінал такого акта.

У цей надскладний час ми розуміємо, як важливо пам’ятати про найрідніших — своїх коханих! Тому працівники відділів ДРАЦС і всі державні структури готові докладати максимум зусиль для того, щоб об’єднувати закохані серця, надихаючи таким чином наших захисників іти вперед до перемоги!

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA