прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Блог » Як зареєструвати народження дитини під час війни

Як зареєструвати народження дитини під час війни

  • 30.05.2022 18:09
Рубрика Блог
Віктор Залізнюк, радник, адвокат ADER HABER

Дитина народилася, і тепер маляті необхідні не лише батьківська турбота, радість та розчулення оточуючих, йому необхідно стати громадянином своєї країни. Страшна війна, яку приніс на нашу землю агрессор, внесла свої корективи і в цей урочисто-офіційний момент.

Основним документом для реєстрації народження є паперове медичне свідоцтво про народження за формою № 103/о. Але в умовах воєнного стану таке свідоцтво можуть видавати не лише медичні працівники закладів охорони здоров’я, а і фізичні особи – підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та:

  • надавали допомогу під час пологів;
  • проводили перший огляд новонародженого;
  • проводили перший огляд породіллі після пологів.

Зрозуміло, що під час війни допомога під час пологів або первинний огляд новонародженої дитини і породіллі можуть відбуватися і поза закладом охорони здоров’я. Це стосується випадків, коли не має можливості транспортувати породіллю та новонародженого до лікаря чи  лікарні або якщо жінка відмовилася від транспортування через загрозу життю і здоров’ю. У цьому випадку медичний працівник не може видати породіллі медичне свідоцтво про народження за формою 103/о, але може виписати довідку довільної форми з обов’язковим обсягом інформації у двох примірниках без печатки. Один примірник довідки залишається у породіллі, а другий передається на зберігання до закладу охорони здоров’я. Тобто в цьому випадку реєстрацію народження буде проведено на підставі такої довідки.

У період воєнного стану реєстрацію народження дитини можна здійснити безоплатно в органах державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця народження новонародженої дитини чи проживання її батьків.

Ще одним наслідком війни є те, що чимало наших громадян вимушені рятуватися від російської орди за межами країни, серед них є і жінки у сподіванні дитинки.

Як і раніше, державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.

Заяву про реєстрацію народження дитини з усіма документами батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше ніж за один місяць із дня народження дитини, а в разі народження мертвої дитини – не пізніше від трьох діб.

Реєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію народження проводиться без стягнення консульського збору. За результатами реєстрації цього акту видається свідоцтво про народження.

За тимчасової відсутності доступу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян актовий запис цивільного стану складається в паперовій формі з подальшим внесенням відомостей цього актованого запису до реєстру.

Автор: Віктор Залізнюк, радник, адвокат ADER HABER

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA