Як запобігти конфлікту інтересів у діяльності ВРП та ВККС — аналітичне дослідження НАЗК — PRAVO.UA Як запобігти конфлікту інтересів у діяльності ВРП та ВККС — аналітичне дослідження НАЗК — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Як запобігти конфлікту інтересів у діяльності ВРП та ВККС — аналітичне дослідження НАЗК

Як запобігти конфлікту інтересів у діяльності ВРП та ВККС — аналітичне дослідження НАЗК

  • 07.06.2024 13:18

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало аналітичне дослідження щодо механізмів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Аналіз проведено на виконання п. 2.1.1.3 розд. 2 заходів із виконання Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки (ДАП), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2023 № 220.

Результати аналітичного дослідження, в якому ідентифіковано наявні проблеми в цій царині та надано пропозиції щодо їх розв’язання, покликані оптимізувати процес врегулювання конфлікту інтересів у членів ВРП і ВККС та будуть враховані під час розроблення відповідного проєкту закону.

Зокрема, НАЗК ідентифікувало такі проблеми:

  • Закон України «Про запобігання корупції» не передбачає особливого порядку врегулювання конфлікту інтересів голови і членів ВРП, хоча він необхідний та фактично передбачений Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя»;
  • Закон України «Про запобігання корупції» забороняє членам ВРП та ВККС участь у розгляді питань, щодо яких вони мають конфлікт інтересів. При цьому Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя» можливість участі у прийняття рішень за наявності конфлікту інтересів не виключається;
  • у законодавстві відсутні механізми забезпечення працездатності ВРП та ВККС у випадку втрати кворуму у зв’язку з конфліктом інтересів членів.

Результати аналітичного дослідження доводять необхідність вжиття комплексних заходів під час вирішення низки проблем, що сформульовані у Державній антикорупційній програмі.

Ознайомитись із дослідженням, наявними проблемами та розробленими пропозиціями щодо їх розв’язання можна за посиланням.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA