Як взяти концентрацію під контроль, розповіла Юлія Янова, директор департаменту АМКУ — PRAVO.UA Як взяти концентрацію під контроль, розповіла Юлія Янова, директор департаменту АМКУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як взяти концентрацію під контроль, розповіла Юлія Янова, директор департаменту АМКУ

Як взяти концентрацію під контроль, розповіла Юлія Янова, директор департаменту АМКУ

  • 26.05.2021 17:47

Про дозволи на концентрацію говорили під час EXPERTtalk VII Ukrainian Antitrust Forum Олексій Пустовіт, партнер Asters, та Юлія Янова, директор департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери, фармацевтики та ритейлу АМКУ, яка розповіла про структуру та розподіл повноважень усередині Антимонопольного комітету України та зміни, які відбулися в інституції останнім часом.

Юлія Янова окреслила алгоритм розгляду АМКУ справ стосовно концентрації, зазначивши, що очолюваний нею департамент займається первинним аналізом документів. Водночас вона повідомила, що наразі в АМКУ перебуває на розгляді 500 заяв на концентрацію, 67% з яких опрацьовують співробітники саме департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери, фармацевтики та ритейлу.

Олексій Пустовіт підкреслив, що процес отримання дозволу на концентрацію має низку проблемних питань, які вони намагатимуться висвітлити. Зокрема, мова йшла про правильний обрахунок фінансових показників учасників концентрації, особливо коли йдеться про приватизацію чи оренду державного або комунального майна.

Юлія Янова проілюструвала, як вирішується таке питання фахівцями АМКУ, на прикладі концентрації ДП «Укрспирт». Вона зазначила, що в законі чітко прописано, що до  фінансових показників відносять вартість активів та обсягів реалізації об’єкта. Тож спікер рекомендувала брати фінансові показники того суб’єкта господарювання, який останнім провадив господарську діяльність на об’єкті.

Наступними запитаннями, які модератор поставив пані Яновій, стали такі: як використовується на практиці схема з фінансовим покупцем і де пролягає межа обходу закону в цій схемі? Юлія Янова відповіла, що наразі практика АМКУ з цього питання неоднорідна, оскільки в одних випадках застосування схеми з фінансовим покупцем давало змогу отримувати дозвіл на концентрацію, а в інших – ні. Водночас вона навела приклад реального кейсу, застерегла присутніх від використання такої схеми та вказала на чотири критерії, які дають можливість АМКУ вважати участь фінансового покупця законною.

Болісною темою назвав Олексій Пустовіт отримання дозволів на концентрацію за участі компаній з управління активами та фондів, оскільки наразі не існує єдиної практики АМКУ з цього питання. Юлія Янова підкреслила, що основні проблеми у вирішенні цих питань полягають у встановленні відносин контролю, та навела приклад реальної справи на цю тему, яка перебуває на розгляді в її департаменті.

«Якщо говорити дуже узагальнено, наша позиція полягає в тому, що якщо є 50% або 50%+ в інвестора чи акціонера, то, найімовірніше, це відносини контролю», – наголосила вона.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA