22 квітня у прямому ефірі на сторінці Legal High School у Facebook Олег Мальський, партнер, голова практики корпоративного права та M&A ETERNA LAW, голова комітету Асоціації адвокатів України з венчурного капіталу та віртуальних активів, висвітлив питання правового супроводу такого тренду, як релокація ІТ-бізнесу в Україні та за кордоном.
Передусім Олег Мальський зазначив, що ІТ-професії є певною мірою універсальними. Фахівці не прив’язані до конкретного місця. Тому дуже багато працівників ще задовго до повномасштабного вторгнення росії мали бажання спробувати свої сили на інших ринках та отримати досвід проживання в інших країнах. За релокацією приховано ще й економічний фактор, що проявляється, наприклад, у різних податкових зисках та перевагах. Зокрема, спікер зазначив:
«Релокація в Україні, крім здешевлення витрат на ведення бізнесу, до 24 лютого не мала фактичних плюсів, оскільки в нас не практикується скасування чи зниження податків залежно від регіону. Окрім того, зарплатні ставки по всій країні приблизно однакові. Зараз це питання не економічного, а безпекового характеру».
Партнер ETERNA LAW окреслив дві основні вимоги для релокації компанії в межах території України:
Окрему увагу Олег Мальський приділив податковим режимам в різних країнах. Польща, наприклад, надає підтримку й фінансування технопаркам та бізнес-інкубаторам з бюджетних коштів та фондів ЄС. У країні діє пільговий податковий режим для технопарків зі статусом спеціальних економічних зон (СЕЗ). Для них, наприклад, податки на прибуток чи нерухомість відсутні. Водночас податкові пільги залежать від розміру компанії:
Для отримання пільг у Польщі інвестиційний ІТ-проєкт повинен відповідати таким критеріям:
Угорщина, за словами спікера, надає підтримку інвесторам та ІТ-проєктам завдяки запровадженню програм Європейського Союзу щодо надання ресурсів для малого та середнього бізнесу (наприклад, JEREMIE). Країна створила спеціальні державні органи з метою сприяння у наданні фінансових ресурсів, зокрема від ЄС.
Особливості угорського законодавства, що сприяють розвитку бізнесу:
Щодо Кіпру, Олег Мальський звернув увагу на запровадження національної стартап-візи. Для її отримання інвестор повинен:
Такі візи дозволяють стати податковим резидентом та отримати дозвіл на проживання. Окрім того, на Кіпрі застосовуються одні з найнижчих податкових ставок у Європі й діють такі податкові пільги для компаній:
Що ж стосується Ізраїлю, партнер ETERNA LAW зазначив, що в країні характерна розвинена екосистема стартапів, інновацій та високий захист прав інвесторів. На території держави функціонують два типи стимулювальних програм:
Отримати податкові пільги на довгостроковий термін (7-10 років із моменту отримання прибутку) можливо за умови обрання програми грантів у розмірі від 20 % до 50 % від витрат на R&D. Окрім того, в Ізраїлі існує можливість обрання пільг для ведення бізнесу, наприклад зниженої на 13 % ставки податку на прибуток для науковців.
Про податкові режими та останні тренди релокації відділів продажів, податкові навантаження компаній у країнах, що конкурують на глобальному ІТ-ринку, та ініціативу Українського фонду стартапів ви можете дізнатися, переглянувши запис вебінару за посиланням.
Нагадаємо, раніше Олег Мальський розповів про режим “Дія.Сіті” та мобілізацію ІТ-спеціалістів.
© Юридична практика, 1997-2024. Всі права захищені
Кількість адвокатських балів | Вартість |
---|---|
Відеокурс з адвокатської етики | 650 грн |
10 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 2200 грн |
16 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 3500 грн |
8 адвокатських балів (без адвокатської етики) | 1800 грн |
Щодо додаткової інформації
Email: [email protected]
Тел. +38 (050) 449-01-09
Пожалуйста, подождите…