З перших днів повномасштабного вторгнення відбулася потужна мобілізація. Не обійшла мобілізація працівників ІТ-сфери. Олег Мальський, партнер, голова практики корпоративного права та M&A ETERNA LAW, голова комітету ААУ з венчурного капіталу та віртуальних активів, розповів, як це відбувалося. Про це пан Мальський говорив у прямому ефірі на сторінці Legal High School у Facebook.
Олег підкреслив, що сьогодні сфера ІТ становить близько 5-6% ВВП. Близько 90% співробітників компаній — чоловіки призовного віку. Відповідно, мобілізація працівників ІТ-сфери є болючим питанням для індустрії.
Мінцифри на початку березня опублікувало лист рекомендаційного характеру, що на практиці, однак, є ефективним допоміжним інструментом у звільненні від мобілізації. У ньому очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров закликає не мобілізувати до лав ЗСУ ІТ-спеціалістів, оскільки ті залучені до інформаційного фронту спротиву російській федерації. Також рекомендується для підтвердження надавати копію трудового договору із ІТ-компанією.
Партнер ETERNA LAW згадав кейс Закарпатського регіонального ІТ-кластеру, котрий зараз перебуває на етапі створення. Кластер заявив, що де-факто звільнить своїх фахівців від мобілізації. Утім, пізніше було видано роз’яснення, що він лише спробує подати відповідні списки спеціалістів, що не мають військового досвіду, до Мінекономіки, Міноборони та Мінфіну, щоб отримати бронювання на ІТ-співробітників.
Бронювання – це звільнення від мобілізації, що не дає можливості особам призовного віку виїжджати за кордон, окрім відрядження.
«Найімовірніше, — каже спікер, — для збереження ІТ-індустрії відповідних фахівців не будуть мобілізувати, але сумнівно, що спеціалісти, котрі отримали дозвіл на відрядження або роботу за кордоном, залишаться зрештою зі своїм роботодавцем».
Олег Мальський звернув увагу на кейс Харківського кластеру, котрий вчинив так само, як і Закарпатський: «Враховуючи, що Харків перебуває в зоні активних бойових дій, внутрішня міграція ІТ-працівників до західних областей України є неминучою. Щоб долучитись до місцевих кластерів, таким особам необхідно перереєструвати свої юридичні особи, що нагадує кейс із Делаверським кластером, США».
Чому ж юрисдикція штату Делавер є привабливою для американських ІТ-фахівців? Спікер це пояснив конкуренцію між штатами, що знижують свої місцеві податки або скасовують їх задля залучення більшого притоку робітників.
«В Україні така практика фактично відсутня, хоча деякі податки мають місцеве значення та оплачуються за місцем реєстрації. Але ми вже можемо стати свідками боротьби між областями за потік робочої сили шляхом реєстрації осіб на своїх територіях та надання додаткових переваг, як-от Закарпатський кластер. Особисто я вважаю це проявом здорової конкуренції».
Про критерії та вимоги до резидента «Дія.Сіті», переваги та недоліки GIG-контрактів, застосування Non-Compete та Non-Disclosure Agreements в Україні, корпоративні податки та податки на працівників ви можете дізнатись, переглянувши запис вебінару за посиланням.
© Юридична практика, 1997-2024. Всі права захищені
Кількість адвокатських балів | Вартість |
---|---|
Відеокурс з адвокатської етики | 650 грн |
10 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 2200 грн |
16 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 3500 грн |
8 адвокатських балів (без адвокатської етики) | 1800 грн |
Щодо додаткової інформації
Email: [email protected]
Тел. +38 (050) 449-01-09
Пожалуйста, подождите…