прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як списати безнадійний податковий борг у зв’язку з форс-мажорними обставинами – ДПС

Як списати безнадійний податковий борг у зв’язку з форс-мажорними обставинами – ДПС

  • 18.03.2021 15:01

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області пояснило, як органи податкової служби списують безнадійний податковий борг у зв’язку з форс-мажорними обставинами в разі надходження відповідних звернень платників.

Так, згідно з пунктом 4 розділу II Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 577, списанню підлягає, зокрема, податковий борг платника податків, що виник унаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Такий факт непереборної сили підтверджує, зокрема, Торгово-промислова палата України (настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України). Сертифікати (висновки) регіональних торгово-промислових палат до розгляду не приймаються.

Оформлення сертифіката ТПП України має відповідати основним вимогам ДПС, а саме містити (не виключно):

  • закритий період фіксації форс-мажору,
  • коротке викладення суті цих обставин та посилання на документи компетентних органів, що підтверджують причинно-наслідковий зв’язок цих обставин з фінансово-господарською діяльністю платника.

Сертифікати (висновки) ТПП України, оформлені без урахування цих вимог, не можуть бути підставою для списання безнадійного податкового боргу (за винятком випадків, коли до органу ДПС надійшло рішення суду, що набрало законної сили і зобов’язує списати борг платника за сертифікатом, який не відповідає зазначеним вище вимогам).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA