Воєнні реалії сьогодення змусили Кабінет Міністрів України внести низку змін в законодавство, що регулює діяльність аграрного сектору.
Основні новели зібрали фахівці фірми Asters в одному матеріалі. Зміни передбачають, зокрема таке.
5 березня 2022 року КМУ прийняв постанову № 207 «Про внесення змін у додатки 1 і 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. N 1424».
Відповідно до вказаної постанови встановлено заборону на експорт певних сільськогосподарських товарів, а саме: жита, вівса, гречки, проса, цукру, солі (придатної для споживання людьми), живої великої рогатої худоби (ВРХ), м’яса та їстівних м’ясних субпродуктів із ВРХ (солоних, в розсолі та ін.). А 12 березня 2022 року уряд додав до списку заборонених на експорт товарів мінеральні та хімічні добрива (азотні, фосфорні, калійні та ін.).
Також запроваджено ліцензування експорту таких сільськогосподарських товарів, як пшениця, суміш пшениці та жита (меслин), кукурудза, м’ясо та яйця свійських курей, соняшникова олія.
Оскільки для вказаних товарів не встановлено квот, то ліцензування здійснюється в автоматичному режимі. За офіційною інформацією уряду, порядок ліцензування для цих товарів наразі є дещо спрощеним порівняно з тим, який затверджено наказом Міністерства економіки України від 9 вересня 2009 року № 991. Так, для отримання ліцензії суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності потрібно подати до Мінекономіки (на електронну адресу [email protected] та [email protected]):
Строк опрацювання запиту не повинен перевищувати 24 години. Фактично це означає автоматичну видачу безоплатної ліцензії протягом доби за умови інформування Мінекономіки у встановленому порядку.
За офіційною інформацією уряду, наказом від 1 березня 2022 року за № 132 Міністерство аграрної політики та продовольства України скасувало додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу на період воєнного стану.
Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції має забезпечити:
Нагадуємо, що до запровадження воєнного стану законодавство передбачало необхідність застосування додаткових процедур із сертифікацій щодо імпортованого насіння, іноземні сертифікати на яке не відповідали таким вимогам:
Також Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів рекомендовано визнавати сертифікати, видані іншими країнами, без проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) за наявності фітосанітарного сертифіката країни-експортера при розмитненні насіннєвого матеріалу. Водночас проведення фітосанітарної перевірки не скасовується навіть в умовах воєнного стану.
За офіційною інформацією КМУ, Міністерством аграрної політики та продовольства України на час воєнного стану скасовано передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 694 від 8 липня 2009 року обов’язок реєстрації сільськогосподарської техніки, а саме:
Після закінчення воєнного стану на всій території України або в її окремих місцевостях власники будуть зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) відповідну машину протягом 90 днів.
28 лютого 2022 року КМУ затвердив постанову № 163 «Про внесення зміни до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Відповідно до цієї постанови автоматично реєструються податкові накладні / розрахунки коригування, які одночасно відповідають таким вимогам:
До таких видів діяльності серед іншого включено:
Автоматична реєстрація податкових накладних / розрахунків коригувань за цією постановою діє протягом всього періоду воєнного стану.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Кількість адвокатських балів | Вартість |
---|---|
Відеокурс з адвокатської етики | 650 грн |
10 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 2200 грн |
16 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 3500 грн |
8 адвокатських балів (без адвокатської етики) | 1800 грн |
Щодо додаткової інформації
Email: [email protected]
Тел. +38 (050) 449-01-09
Пожалуйста, подождите…