Як отримати 6500 грн за працевлаштування ВПО — PRAVO.UA Як отримати 6500 грн за працевлаштування ВПО — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як отримати 6500 грн за працевлаштування ВПО

Як отримати 6500 грн за працевлаштування ВПО

  • 14.05.2022 13:21
Громадяни потраплять під так зване безумовне амністування в разі, якщо їхні активи не будуть більшими від визначених законодавством про амністію лімітів

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій пояснило, як роботодавцям отримати 6500 грн за працевлаштування ВПО.

Постановою КМУ від 20 березня 2022 року № 331 визначений Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Якщо роботодавець працевлаштовує ВПО на умовах трудового/гіг-контракту, він має право на отримання компенсації в розмірі 6500 гривень за таких умов:

  • роботодавець перебуває на обліку як платник ЄСВ;
  • розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати;
  • подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.

Це стосується також роботи за сумісництвом. Однак особа може бути працевлаштована відповідно до цього механізму тільки один раз.

Компенсацію витрат надають у розмірі 6500 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавець сплачує ЄСВ, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Водночас, загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

Для отримання компенсації роботодавець, не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування ВПО, подає заяву про компенсацію витрат за своїм місцезнаходженням до міського, районного, міськрайонного, центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості:

  • в електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг;
  • в паперовій формі – особисто під час відвідування або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.

 

Читайте також про особливості фінансової підтримки переселенців.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA