Господарський суд Харківської області вирішив стягнути 3,6 млн грн збитків з рф в особі їхнього міністерства юстиції на користь сільгоспвиробника з Ізюмської громади — PRAVO.UA Господарський суд Харківської області вирішив стягнути 3,6 млн грн збитків з рф в особі їхнього міністерства юстиції на користь сільгоспвиробника з Ізюмської громади — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Господарський суд Харківської області вирішив стягнути 3,6 млн грн збитків з рф в особі їхнього міністерства юстиції на користь сільгоспвиробника з Ізюмської громади

Господарський суд Харківської області вирішив стягнути 3,6 млн грн збитків з рф в особі їхнього міністерства юстиції на користь сільгоспвиробника з Ізюмської громади

  • 11.04.2023 10:34
Як зазначається на Facebook-сторінці Господарського суду Харківської області, суд ухвалив уже чергове судове рішення у справі про стягнення з російськоі федерації збитків у зв`язку зі збройною агресією рф.
Позивач звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом, в якому просив визнати ТОВ «Ортехсервіс» потерпілою особою, яка зазнала збитків у зв’язку із збройною агресією рф, та стягнути збитки з рф, оскільки внаслідок окупації Ізюмської територіальної громади, на території якої розміщено склад позивача, було викрадено його майно, а тому дії держави-агресора рф щодо крадіжки майна на окупованій території вважав прямим порушенням ч. 2 ст. 55 розділу І додатку “Положення про закони і звичаї війни на суходолі” IV Конвенції, підписаної 18.10.1907 в м. Гаага (дата набрання чинності для України 24.08.1991), та діями, що містять склад злочинів, визначених ст. 437 та ст. 438 Кримінального кодексу України.
Як зазначав позивач, саме внаслідок окупації зникло майно, що належить позивачеві, у зв`язку з чим порушено його гарантоване ст. 41 Конституції України право власності. ТОВ «Ортехсервіс» – українське підприємство, одним із основних видів діяльності якого є виготовлення та торгівля продукцією сільськогосподарського призначення. Територія, де розташовано склад, була територією бойових дій.
Розглянувши спір, суд вирішив задовольнити позов ТОВ «Орттехсервіс» до російськоі федерації в особі міністерства юстиції рф та стягнути на користь товариства понад 3,6 млн грн збитків.
Наразі в Господарському суді Харківської області формується судова практика в цій категорії спорів з огляду на позиції, викладені в:
  • постановах Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020 у справі № 210/4458/15-ц, від 30.01.2020 у справі № 287/167/18-ц,
  • ухвалі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 16.08.2017 у справі № 761/9437/15-ц, де висловлено правову позицію про те, що факт збройної агресії російської федерації проти України встановлення в судовому порядку не потребує.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA