Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував суддю Богдана Львова зі штату Верховного Суду — PRAVO.UA Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував суддю Богдана Львова зі штату Верховного Суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував суддю Богдана Львова зі штату Верховного Суду

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував суддю Богдана Львова зі штату Верховного Суду

  • 05.10.2022 16:37
Рубрика Новини

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв видав наказ про відрахування з 5 жовтня 2022 року Львова Богдана Юрійовича зі штату Верховного Суду на підставі інформації Служби безпеки України, у якій СБУ підтвердила наявність у Львова Б.Ю. громадянства російської федерації за даними реєстрів рф.  Про це повідомляє пресслужба Верховного Суду.

«Вважати Львова Богдана Юрійовича, суддю Верховного Суду у Касаційному господарському суді, таким, чиї повноваження судді припинено у зв’язку з встановленням факту набуття ним громадянства іншої країни», — сказано в наказі Голови ВС.

У ВС зазначають: Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин здійснити відрахування зі штату суду відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» має голова суду.
Всеволод Князєв прокоментував ситуацію так:

«Це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та закону застосовуються вперше. Але в часи повномасштабної війни з російською федерацією, коли на фронті та в тилу гинуть наші найкращі громадяни, ми не можемо дозволити навіть найменший сумнів в об’єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів.

І хоча Богдан Львов заперечує наявність у нього паспорта рф, однак його дії та сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, спричиняють недовіру суспільства до рішень Верховного Суду, чого ніколи не повинно статися.

І навіть відпустка судді Богдана Львова не вирішує проблеми його російського громадянства, адже відпустка не позбавляє особу повноважень, натомість створює враження про подальшу наявність у Богдана Львова повноважень судді Верховного Суду та голови КГС ВС.

Верховний Суд у своїх діях покладається на відомості Служби безпеки України до того моменту, поки їх не спростовано в передбаченому законом порядку, тож Богдан Львов не позбавлений права доказувати відсутність у нього громадянства рф».

Нагадаємо, 3 жовтня 2022 року СБУ інформувала ВС про наявність у Б. Львова громадянства російської федерації згідно з даними реєстрів рф. Того самого дня зборам суддів КГС ВС забракло голосів для звільнення Богдана Львова з посади голови суду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA