Голова Верховного Суду попросив СБУ перевірити на наявність російського громадянства всіх суддів ВС — PRAVO.UA Голова Верховного Суду попросив СБУ перевірити на наявність російського громадянства всіх суддів ВС — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Голова Верховного Суду попросив СБУ перевірити на наявність російського громадянства всіх суддів ВС

Голова Верховного Суду попросив СБУ перевірити на наявність російського громадянства всіх суддів ВС

  • 07.10.2022 15:42
Голова Верховного Суду Всеволод Князєв

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв  попросив СБУ перевірити на наявність російського громадянства всіх суддів Суду, про це він розповів в інтерв’ю виданню “Цензор.Нет”, відповідаючи на запитання, чи будуть перевіряти на наявність російського громадянства інших суддів.

Далі пряма мова Голови ВС:

“З власної ініціативи я звернувся до Служби безпеки України з проханням перевірити всіх суддів Верховного Суду на наявність російського громадянства. І якщо такі факти підтвердяться і щодо інших осіб, моє рішення щодо них буде таким самим.

Під час конкурсу на посади суддів Верховного Суду у 2017 та у 2018 роках у нас уже були дуже складні відносини з росією, і вже йшла війна росії проти України – треба називати речі своїми іменами. Я думаю, що рф не надавала відомостей про своїх громадян у розпорядження Служби безпеки України. Тому, можливо, ці питання могли залишитися не до кінця з’ясованими. Тож зараз їм слід приділити більшу увагу з боку відповідних правоохоронних органів, розвідки. І потрібно виявити людей, які потенційно можуть працювати не на Україну. Бо ж громадянство саме собою ще не свідчить, що людина – зрадник або колаборант. Але це створює відповідні потенційні ризики.

Це стосується роботи людей у будь-якій правоохоронній структурі, суді та й загалом у будь-якому органі державної влади. Тому я думаю, що це питання ширше, ніж перевірка суддів Верховного Суду. І особи з громадянством росії можуть бути і в інших державних органах. Тому, на мою думку, СБУ й іншим органам треба докласти більше зусиль і проводити роботу з виявлення таких громадян у всіх державних органах. Ми не можемо зараз зосереджуватися тільки на Верховному Суді й казати, що треба перевірити тільки всіх суддів ВС.

Чи є гарантія, що немає осіб із громадянством російської федерації в інших органах державної влади? Думаю, немає. Навіть не сумніваюся, що якщо перевірити ретельно, можна знайти громадян рф у багатьох державних органах. Та це питання вже державного рівня, і тут керівництво держави, певно, має вживати відповідних системних заходів”.

Нагадаємо, що в понеділок на зборах суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду була внесена пропозиція про ініціювання на наступних зборах суддів КГС ВП перевірки всіх суддів КГС ВС на предмет наявності у них громадянства інших країн.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA