600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Вирішено питання подвійного оподаткування підприємців за кордоном - голова ДРС Олексій Кучер

Вирішено питання подвійного оподаткування підприємців за кордоном – голова ДРС Олексій Кучер

  • 29.08.2022 15:11

Підприємці за кордоном відтепер не ризикують отримати подвійне оподаткування: голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер в ефірі Національного єдиного марафону повідомив, що відтепер одержати довідку – підтвердження статусу податкового резидента України можна онлайн. Новину про це публікує  “Урядовий портал”.

У квітні цього року до ДРС звернулися представники бізнесу із проханням ініціювати вирішення питання щодо ризику подвійного оподаткування тих підприємців, які провадять діяльність віддалено, оскільки вимушено перемістились за межі території України та звернулись за тимчасовим захистом до інших країн.

Під час перебування за кордоном у таких суб’єктів господарювання виникає питання щодо необхідності оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні.

Для підтвердження резидентства України виникає потреба в отриманні довідки – підтвердження статусу податкового резидента України, але вона надається в паперовому вигляді, що ускладнює або взагалі унеможливлює її отримання в умовах воєнного стану для осіб, які виїхали за кордон.

Це могло би призвести до того, що громадяни України ризикували бути визнаними резидентами інших країн, а отже, сплачувати податки не в бюджет України.

За результатами ініціатив ДРС спільно з Міністерством фінансів, Міністерством цифрової трансформації та Державною податковою службою України прийнято наказ Міністерства фінансів України №248, яким:

  • затверджено форму довідки – підтвердження резидентства для уникнення подвійного резидентства відповідно до міжнародних стандартів;
  • визначено процедуру видачі відповідної довідки, зокрема в електронній формі;
  • передбачено її видачу з транслітерацією англійською мовою.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA