Голосіївський суд відмовився притягати суддів КСУ І. Сліденка та І. Завгородню до відповідальності за голосування в умовах конфлікту інтересів — PRAVO.UA Голосіївський суд відмовився притягати суддів КСУ І. Сліденка та І. Завгородню до відповідальності за голосування в умовах конфлікту інтересів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Голосіївський суд відмовився притягати суддів КСУ І. Сліденка та І. Завгородню до відповідальності за голосування в умовах конфлікту інтересів

Голосіївський суд відмовився притягати суддів КСУ І. Сліденка та І. Завгородню до відповідальності за голосування в умовах конфлікту інтересів

  • 13.04.2021 13:12

Голосіївський районний суд міста Києва виніс рішення у справі № 752/5194/21 щодо притягнення суддів КСУ Ігоря Сліденка та Ірини Завгородньої до адміністративної відповідальності.

Суд розглядав протоколи НАЗК щодо притягнення до відповідальності за:

  • подання завідомо неправдивих відомостей у декларації (ч. 4 ст.172-6 КУпАП);
  • вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (ч. 2 ст.172-7 КУпАП).

Суд виправдав Ігоря Сліденка та Ірину Загородню в цих справах.

Голосіївський районний суд вказав, що притягнення суддів до відповідальності за вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів є неможливим через те, що на розгляд Великої Палати КСУ було подано заяви про самовідвід від них самих, а також від представника Президента України в КСУ.

Водночас НАЗК зазначає, що наявність такої заяви не може бути підставою для участі в прийнятті рішення, оскільки ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про Конституційний суд України» суддям КСУ заборонено брати участь у прийнятті рішень, щодо яких у них наявний конфлікт інтересів.

У рішенні також вказано, що суд не вбачає можливим притягнення суддів КСУ до адміністративної відповідальності, оскільки КСУ є колегіальним органом, усі рішення якого приймаються більшістю голосів. Суддя А.В. Слободянюк підкреслила, що «відсутній прямий і безпосередній причинно-наслідковий зв’язок між голосуванням та прийняттям рішення».

Крім того, на думку суду, суддів КСУ не може бути притягнуто до відповідальності за голосування у зв’язку з ухваленням Судом рішень та надання висновків, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку, про що сказано в ч. 4 ст. 149 Конституції України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA