Гетманцев роз'яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон — PRAVO.UA Гетманцев роз'яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Гетманцев роз'яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон

Гетманцев роз’яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон

  • 21.02.2022 16:36

На своєму Telegram-каналі голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев роз’яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон.

“Шановним друзям, які занепокоїлися прийняттям ВР законопроєкту № 6051 про зменшення санкцій за вивезення іноземної валюти за кордон, задля лікбезу хочу повідомити, що саме питання конфіскації валюти в цьому випадку визнано неконституційним Конституційним Судом України. Саме з підстав невідповідності покарання правопорушенню. Таким чином, на сьогодні штраф становить 1700 грн незалежно від обсягу валюти, а конфіскація не передбачена навіть для заборонених до переміщення товарів”, – зазначив голова Комітету.

Водночас він зазначає, що сплата штрафу сама собою не буде підставою пропустити через митний кордон валюту без відповідних документів (довідки).

Крім того, Данило Гетманцев  акцентує на тому, що тим, хто намагатиметься «втекти» з готівкою понад 10 тис. євро у валізах, слід пам’ятати, що без відповідної довідки банку така готівка не буде пропущена через кордон, незважаючи на будь-які штрафи.

Запроваджений 20% штраф від суми, що перевищує 10 тис. євро, застосовуватиметься виключно у випадку недотримання встановленої форми декларування такої валюти. Якщо ж вона переміщуватиметься з приховуванням або поза митним контролем, то це вже інші статті. За якими доведеться сплатити штраф 100% вартості з конфіскацією всієї суми валюти.

“Тому дихаємо рівно та не будуємо конспірологічних теорій”, – наприкінці зазначив Данило Гетманцев.

Нагадаємо, що Національний банк унормував низку питань стосовно порядку ведення касових операцій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA