Генеральна Асамблея проводить екстрену спеціальну сесію: резолюція ООН по Україні може бути в середу — PRAVO.UA Генеральна Асамблея проводить екстрену спеціальну сесію: резолюція ООН по Україні може бути в середу — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Генеральна Асамблея проводить екстрену спеціальну сесію: резолюція ООН по Україні може бути в середу

Генеральна Асамблея проводить екстрену спеціальну сесію: резолюція ООН по Україні може бути в середу

  • 28.02.2022 21:13
https://news.un.org/

Генеральна Асамблея ООН проводить екстрену спеціальну сесію щодо кризи в Україні. Засідання розпочалося сьогодні. Резолюція ООН по Україні може бути ухвалена в середу.

Оскільки бойові дії в Україні загострюються, країни-члени ООН зібралися в понеділок на рідкісну екстрену спеціальну сесію Генеральної Асамблеї, щоб обговорити кризу.

Президент Асамблеї Абдулла Шахід підкреслив, що військовий наступ, розпочатий Росією п’ять днів тому, є порушенням цілісності та суверенітету України.

Образа принципів ООН

Пан Шахід процитував Статут ООН, установчий документ Організації, який описує світ, де країни вирішують суперечки мирними засобами, без погрози або застосування сили.

«Військовий наступ, що триває, не відповідає цьому. Це образа для засновників цієї Організації і всього, за що вона виступає», – сказав він.

«Насильство має припинитися. Необхідно поважати гуманітарне право та міжнародне гуманітарне право. І дипломатія та діалог мають переважати».

Країни вшанували хвилиною мовчання під час надзвичайної спеціальної сесії, яка відбулася після засідання Ради Безпеки в неділю.

Члени Ради проголосували за скликання Генеральної Асамблеї після того, як Росія наклала вето на резолюцію від п’ятниці, яка висловила б жаль з приводу нападу на Україну.

З 1950 року Генеральна Асамблея провела лише 10 надзвичайних сесій відповідно до ухвалення резолюції 377A(V), широко відомої як «Об’єднання заради миру».

Резолюція надає Асамблеї повноваження розглядати питання міжнародного миру і безпеки, коли Рада Безпеки не може діяти через одностайність її п’яти постійних членів – Китаю, Франції, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів і Росії – які мають право вето.

Потенційний «промінь надії»

«Поки ми збираємося тут, у Генеральній Асамблеї, переговорники з обох сторін ведуть переговори в Білорусі», – сказав пан Шахід послам.

«Це дає промінь надії. Ми молимося, щоб ці переговори заспокоїли настрої та проклали шлях до миру».

Звертаючись до членів ООН, Генеральний секретар Антоніу Гутерріш заявив, що бойові дії в Україні необхідно припинити.

Бомбардування таких міст, як столиця Київ, змушує людей шукати притулок, у тому числі на станціях метро. Приблизно півмільйона українців також перетнули кордони країни.

«Гарненького потроху»

Пан Гутерріш сказав, що хоча російські удари, як повідомляється, в основному наносяться на українські військові об’єкти, «ми маємо достовірні відомості про житлові будинки, критично важливу цивільну інфраструктуру та інші невійськові об’єкти, які зазнали серйозних пошкоджень».

В результаті насильства загинули цивільні, в тому числі діти.

«Досить, досить», – сказав Генеральний секретар.

«Солдатам потрібно повернутися до своїх казарм. Лідерам потрібно рухатися до миру. Цивільне населення має бути захищене. Необхідно підтримувати міжнародне гуманітарне право та право прав людини».

Світ стикається з трагедією для України, додав він, а також із великою регіональною кризою з потенційно катастрофічними наслідками для всіх.

«Учора російські ядерні сили були приведені в стан підвищеної бойової готовності. Це жахливий розвиток подій. Сама ідея ядерного конфлікту просто немислима. Ніщо не може виправдати використання ядерної зброї», – сказав він.

Пан Гутерріш підкреслив відданість ООН Україні, нагадавши, що минулого тижня він виділив 20 мільйонів доларів з гуманітарного фонду ООН на підтримку надзвичайних операцій, а також призначив Кризового координатора для країни.

«У той же час ми об’єднуємо партнерів у країні та за її межами – і набираємо персонал у країну», – продовжив він.

Гуманітарні заклики

У вівторок ООН також розпочне два скоординовані звернення щодо надзвичайних ситуацій для України та регіону.

Один буде вирішувати зростаючі гуманітарні потреби всередині країни, включаючи зростання внутрішнього переміщення, а інший відповідатиме потребам людей, які втекли в інше місце.

Планується, що близько 100 країн мають виступити на Генеральній Асамблеї, яка, як очікується, проголосує за проект резолюції щодо України, орієнтовно в середу.

Незважаючи на те, що резолюції Асамблеї не мають обов’язкового характеру, вважається, що вони мають політичну вагу, оскільки виражають волю ширшого членства ООН.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA