600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Генасамблея ООН підтримала резолюцію з українською формулою миру — коментар МЗС України

Генасамблея ООН підтримала резолюцію з українською формулою миру — коментар МЗС України

  • 24.02.2023 10:33
Рубрика Новини

23 лютого 2023 року в рамках поновленої 11-ї надзвичайної спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН щодо агресії рф проти України 141 держава проголосувала за ініційовану Україною резолюцію «Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеохоплюючого, справедливого та сталого миру в Україні».

Документ, зокрема:

  • закликає росію зупинити бойові дії та вивести війська з України;
  • закріплює основні положення формули миру, запропонованої Президентом України.

«Генасамблея підтвердила свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води, та визначила подальші кроки, спрямовані на припинення агресії росії, відновлення миру та територіальної цілісності України та глобальної світової безпеки. Резолюція поновлює заклик до росії невідкладно вивести всі війська з території України у межах її міжнародно визнаних кордонів та припинити бойові дії», — прокоментували в Міністерстві закордонних справ України.

В МЗС України підкреслили, що ухвалений Генасамблеєю ООН документ наголошує на необхідності звільнення всіх військовополонених та незаконно утримуваних осіб, повернення цивільного населення, яке було примусово депортоване з території України. Він також засуджує російські атаки проти України, включаючи атаки проти критичної інфраструктури, а також велику кількість жертв серед цивільного населення.

Іншим важливим підсумком стало те, що ООН визнала необхідність гарантування відповідальності за злочини відповідно до норм міжнародного права, здійснені на території України.

Також наголошується, що в резолюції міститься заклик до всіх держав – членів ООН співпрацювати з метою подолання глобальних наслідків російської агресивної війни для фінансової, продовольчої, енергетичної, екологічної, радіаційної та ядерної безпеки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA