Харків та легальні кримінальні обговорення: експерти про найактуальніше — PRAVO.UA Харків та легальні кримінальні обговорення: експерти про найактуальніше — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Харків та легальні кримінальні обговорення: експерти про найактуальніше

Харків та легальні кримінальні обговорення: експерти про найактуальніше

  • 21.10.2019 16:57

У Харкові відбувся перший Legal Criminal Talks, організований Асоціацією правників України, — форум, присвячений обговоренню найактуальніших питань сфери кримінального права та процесу.

Сергій Фомін, суддя Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, розглянув питання використання результатів НСРД в кримінальному проваджені в розрізі судової практики. Зокрема, він розповів про рішення Великої Палати Верховного Суду 16 жовтня, яка не стала скасовувати вирок через невідкриття ухвал на НСРД, та зосередився на історії цього процесу.

Ольга Шило, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, зазначила, що практика нерозкриття НСРД вже є глобальною проблемною державного рівня.

Віра Михайленко, суддя Вищого антикорупційного суду, закликала пам’ятати про те, що ВАС — лише один з органів правосуддя, а його спеціалізація не має впливати на очікування від ВАС, адже повноваження органу обмежені недосконалістю законодавства. Пані Михайленко підкреслила: процеси  поступово відбуваються, та блискавичного розгляду справ очікувати не варто.

Про тактики та прийоми слідчих сьогодення, роль і місце адвоката у розслідуванні економічних злочинів розповів Євген Грушовець, член ради комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ, адвокат, партнер Ario Law Firm. У свою чергу, Ірина Педь, д.е.н., координатор Секції судових експертів Асоціації правників України, керуючий партнер Експертної групи S&D розповіла особливості судових експертиз у білокомірцевих злочинах.

Зокрема, вона виокремила ряд проблем, наявних у цій сфері. Серед них — обмежена кількість експертів:

«Формальне полегшення професійного життя адвокатам відбудеться не надто швидко. Обмеження, які подарував нам Мін’юст, призвели до суттєвого скорочення кількості судмедекспертів. Загальна кількість у 500 осіб по всім фронтам, та 100 — для White Collar Crimes, — не надто райдужна перспектива».

Олександр Олійник, адвокат, науковий співробітник Національної академії правових наук України розповів про тактику захисту в корупційних злочинах. Він виокремив дві класичних тактики активну та пасивну, і часто перша, за словами адвоката, призводить до виграшу справи.

Адвокат, радник VB PARTNERS, Денис Шкаровський, продемонстрував, що покарати правоохоронця за порушення можливо та необхідно. Події, про які йшла мова, відбулися 25 січня під час обшуку у свідка в одній з розслідуваних справ. Двох детективів головного підрозділу НАБУ було притягнуто до дисциплінарної відповідальності внаслідок перешкоджання діяльності адвоката. Пан Шкаровський підкреслив, у такому випадку ключовою є максимальна публічність кейсу, адже тоді його неможливо приховати. При чому, підкреслює адвокат, це стосується як GR, так і PR.

Тарас  Безпалий, адвокат, радник АО «Правовий Альянс» розповів про власний кейс скасування повідомлення про підозру, а про криптовалюту як предмет корупційних правопорушень розповів Дмитро Остапенко, адвокат, радник АО «Кролевецький та партнери».

Детальніше читайте на сайті АПУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA