Громадськість має право на отримання інформації, пов`язаної з основною функцією ВРП, зазначає КАС ВС — PRAVO.UA Громадськість має право на отримання інформації, пов`язаної з основною функцією ВРП, зазначає КАС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Громадськість має право на отримання інформації, пов`язаної з основною функцією ВРП, зазначає КАС ВС

Громадськість має право на отримання інформації, пов`язаної з основною функцією ВРП, зазначає КАС ВС

  • 04.01.2021 17:43

Громадськість має право на отримання інформації, що становить суспільний інтерес, пов`язаної з основною функцією ВРП, а також подальше її поширення, оскільки це забезпечує прозорість у питанні вирішення справ на державному рівні, що становить інтерес для суспільства в цілому і тим самим залучає громадськість до вирішення питань загальнодержавного значення.

Такий висновок оприлюднює Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду (КАС ВС) у справі № 9901/190/20 за позовом громадянина до Вищої ради правосуддя (ВРП), в якому він просив визнати протиправною відмову ВРП надати йому інформацію на запит від 20 червня 2020 року.

У рішенні від 7 грудня 2020 року КАС ВС додає, що така діяльність не може бути розцінена як намагання втрутитися в діяльність органу державної влади.

«Зведення інформації, зокрема стосовно звільнення суддів та ухвалення ВРП рішень, якими суддів звільнено / відмовлено у звільненні чи залишено зазначені матеріали без розгляду (із зазначенням прізвищ, імен, по батькові та кількості таких суддів, члена Ради та дати їх народження), а також дати надходження подань ВККС України до ВРП, в рамках однієї відповіді щодо різних питань не є створенням інформації на відповідний запит», – констатує ВС.

Обґрунтовуючи позов, позивач зазначив, що листом від 11 листопада 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України надала йому інформацію щодо суддів, яких визнано такими, що не відповідають займаній посаді. Подання про звільнення цих суддів були надіслані ВККС до ВРП ще у 2018 році та на початку 2019 року. 20 червня 2020 року позивач звернувся до ВРП з запитом на доступ до публічної інформації.

30 червня 2020 року ВРП надала інформацію лише щодо кількості подань ВККС, які надійшли до ВРП, а також статистичні дані щодо результатів їх розгляду. Разом із тим ВРП відмовилась надати йому інформацію щодо:

  • дати надходження кожного з подань ВККС до ВРП;
  • ПІБ членів ВРП, на яких (були) розподілені такі подання ВККС;
  • ПІБ суддів, щодо яких (не) розглянуто подання ВККС.

Свою відмову надати цю інформацію ВРП пояснила тим, що вона не була отримана або створена в процесі виконання ВРП своїх повноважень (зокрема шляхом узагальнення чи аналітичної обробки даних), а відповідно, й не перебуває в її володінні. Крім того, ВРП зазначила, що формування інформації за запитуваними критеріями покладає на розпорядника додаткове навантаження, що не передбачено вимогами Закону України «Про доступ до публічно інформації».

КАС ВС задовольнив позов, а відмову ВРП в надані інформації визнав протиправною.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA