GRECO відзначила прогрес України у виконанні рекомендацій щодо боротьби з корупцією — PRAVO.UA GRECO відзначила прогрес України у виконанні рекомендацій щодо боротьби з корупцією — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » GRECO відзначила прогрес України у виконанні рекомендацій щодо боротьби з корупцією

GRECO відзначила прогрес України у виконанні рекомендацій щодо боротьби з корупцією

  • 24.03.2023 18:12

Під час 93-го пленарного засідання Групи держав проти корупції (GRECO), яке проходить у Страсбурзі, GRECO підтвердила, що Україна демонструє стабільний прогрес у виконанні рекомендацій в питанні боротьби з корупцією.

Українську делегацію у GRECO очолив голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков.

На засіданні було погоджено та затверджено 4-й звіт про виконання Україною рекомендацій GRECO в питаннях запобігання корупції стосовно народних депутатів, суддів та прокурорів. Зокрема, було зазначено, що за останній рік наша держава просунулась у виконанні ще 6 рекомендацій. Вони вважаються повністю виконаними додатково до 9 рекомендацій, виконаних Україною у попередньому періоді.

«У світлі досягнутого прогресу GRECO дійшла висновку, що поточний рівень дотримання її рекомендацій більше не є «глобально незадовільним», і, таким чином, Україна виходить із процедури GRECO щодо недотримання. GRECO визнає тверду відданість, виявлену Україною щодо роботи GRECO у надзвичайно важкий час для цієї держави-члена після агресивної війни з боку російської федерації. Воєнний час спричинив необхідність запровадження воєнного стану, надзвичайного стану та коригування пріоритетів. У такому контексті показово, що Україна продовжила роботу з виконання рекомендацій GRECO. Навіть якщо робота ще попереду, вчасне надання Україною інформації GRECO, а також повідомлений прогрес заслуговують на високу оцінку», — сказано в повідомлені на сайті GRECO.

Серед ключових досягнень було виділено:

  • покращення регулювання з питань конфлікту інтересів у народних депутатів у зв’язку із обмеженнями на провадження ними підприємницької діяльності;
  • впровадження ефективних механізмів підвищення обізнаності з питань доброчесності серед народних депутатів;
  • гарантування безпеки суддів;
  • розроблення та внесення до парламенту проєкту етичного кодексу народних депутатів (наприкінці минулого року у Верховній Раді України вже зареєстрували відповідний депутатський законопроєкт № 8327);
  • врегулювання питань кар’єрного просування в органах прокуратури.

Також  під час погодження звіту було наголошено на важливості завершення формування Вищою радою правосуддя (ВРП) Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Голова НАЗК зазначив, що завершення формування ВККС полегшить процес позитивної оцінки стосовно ще кількох рекомендацій GRECO.

За словами Олександра Новікова, це має позитивно вплинути на процес вступу України до Європейського Союзу та  Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), оскільки звіти GRECO є суттєвим показником досягнень держав у сфері антикорупції.

GRECO також звернулася до України з проханням надати звіт про заходи для втілення невиконаних рекомендацій до 31 березня 2024 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA