прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » GRC.UA: 98% українців стикаються з проблемами в процесі працевлаштування під час війни

GRC.UA: 98% українців стикаються з проблемами в процесі працевлаштування під час війни

  • 22.09.2022 09:36

Настрої українських працівників через воєнну кризу ринку праці вкрай негативні — понад 40% втратили роботу, ще 22,5% працюють, але отримують неповну заробітну плату. Кожен четвертий співробітник, що працює,  побоюється, що може потрапити під скорочення найближчим часом.

Незадоволеність рівнем зарплати, нестабільним становищем компанії або втрата роботи стали причинами підвищення активності пошукачів у намаганнях знайти нову роботу. Згідно з дослідженням кадрового порталу grc.ua,

в активному пошуку роботи зараз перебуває кожен другий український спеціаліст (52,3%), планують шукати нове місце найближчим часом ще 16% пошукачів.

Переважна більшість українців поки що витрачає на пошук роботи щонайбільше пів року, що відповідає тенденції подовження строку працевлаштування в період кризи на ринку праці. Зокрема, від трьох до шести місяців витрачають на працевлаштування третина (34,4%) опитаних працівників незалежно від віку та досвіду. Проте що вища кваліфікація та досвід спеціаліста, то довше тривають і співбесіди, і перемовини з роботодавцями.

У фахівців із високою кваліфікацією процес пошуку нової роботи може займати і більш ніж пів року.

Стикаються зі збільшенням строку працевлаштування спеціалісти старшого віку. Їх найбільше серед тих, хто витрачає на пошуки роботи від пів року до року і понад рік. До речі, забігаючи наперед, зазначимо, що на проблему ейджизму (дискримінацію за віком) як перепону в процесі працевлаштування під час війни вказали 1,5% опитаних спеціалістів.

Серед проблем, із якими найчастіше стикаються під час пошуку роботи українські спеціалісти, найчастіше зазначалися зменшення кількості вакансій у потрібній професії, а також неможливість знайти роботу з гідним розміром оплати через те, що зарплати у професії та загалом на ринку праці відчутно знизилися. Ці причини назвали відповідно 32,7% та 29,7% українців.

Пошукачі частіше стикаються з тим, що роботодавці стали більш вимогливими до кандидатів. Про таке явище згадав кожен п’ятий опитаний. Це не дивно, адже зараз, у період кризи на ринку праці, роботодавці перебувають у більш вигідному становищі порівняно з працівниками. Компанії мають широкий вибір вільних кандидатів на ринку. Водночас пошукачі, стикаючись із дефіцитом вакансій та високою конкуренцією на відкриті робочі місця, готові йти на поступки заради отримання роботи. Криза на ринку праці примушує пошукачів проявляти більше активності під час працевлаштування та витрачати на цей процес більше сил і часу.

Серед інших проблем, з якими стикаються українці під час пошуку роботи та працевлаштування, зазначався вище згаданий ейджизм, небажання роботодавців працевлаштовувати внутрішньо переміщених осіб, неможливість влаштуватися на роботу через те, що діти не ходять до школи та садочка офлайн, а також відсутність необхідних знань та навичок, зокрема низький рівень володіння іноземними мовами.

Цікаво, що проблема відсутності знань щодо того, як шукати роботу, не є масовою. З такою проблемою стикаються лишень 6,8% опитаних спеціалістів.

Не відчули складнощів у пошуку роботи лише 2% опитаних спеціалістів.

Дані отримано в результаті дослідження, проведеного кадровим порталом grc.ua у серпні – вересні 2022 року. В опитуванні взяли участь 2600 українців – працівників компаній різних галузей в усіх регіонах України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA