Внесення е-лікарняного сумісника в заяву має певні особливості. Так, зокрема, номер е-лікарняного потрібно вносити в заяву до знака крапки, про що повідомляє Фонд соціального страхування.
Застраховані особи, працевлаштовані в кількох роботодавців, мають право на отримання допомог за лікарняними від Фонду соціального страхування України за кожним місцем роботи.
Однак, якщо працівник є сумісником, оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за його електронним лікарняним має специфіку. Зокрема, внесення до заяви номера е-лікарняного сумісника із врахуванням номера його копії (крапка та цифра після неї) призведе до помилки – таку заяву буде автоматично відхилено.
Номер копії не є складовою частиною унікального номера е-лікарняного, тож під час формування заяви-розрахунку для працівників за сумісництвом необхідно вказувати номер їх лікарняного до знака крапки.
Нагадаємо: особливістю е-лікарняних сумісників є те, що в роботодавців за сумісництвом відображається не е-лікарняний безпосередньо, а його цифрова копія. Вона відрізняється від оригінального документа порядковим номером копії, який додається до унікального номера е-лікарняного після знака крапки: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х.1. Якщо в працівника декілька роботодавців за сумісництвом, цифра після крапки буде зростати за порядком (.2 і далі).
Зазначена цифра є технічною інформацією про те, що це копія електронного лікарняного, а застрахована особа працює в роботодавця за сумісництвом.
Детальніше про номер е-лікарняного та його складові частини – за посиланням.
Стежити за станом фінансування декретних допомог можна онлайн на телеграм-каналі ФССУ. Для цього необхідно знати точну дату отримання Фондом заяви-розрахунку, поданої роботодавцем за відповідним лікарняним.
Читайте також: У яких випадках період безробіття зараховується до страхового стажу?
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…