ФГВФО передав державі акції російських банків — PRAVO.UA ФГВФО передав державі акції російських банків — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ФГВФО передав державі акції російських банків

ФГВФО передав державі акції російських банків

  • 16.01.2023 12:59

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) передав державі в особі державного підприємства «Національний фонд інвестицій України» акції дочірніх структур російських державних банків в Україні, зокрема:

  • корпоративні права у розмірі 5 080 310 373 простих іменних акцій, що становлять 99,77% статутного капіталу ПАТ «ПРОМІНВЕСТБАНК», тобто всі акції, що належали «веб.рф»;
  • корпоративні права у розмірі 24 065 460 500 простих іменних акцій, що становлять 100% статутного капіталу АТ «МР БАНК», що належали «сбєрбанку росії».

Передання акцій здійснено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) «Про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» та розпорядження Кабінету міністрів України від 13 вересня № 815-р «Деякі питання проведення примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».

 «Конфісковані кошти уряд планує використати для відновлення зруйнованого житла українців, — зазначила заступник директора-розпорядника Фонду Ольга Білай. — Передання акцій — черговий, але не останній етап конфіскації активів держави-агресора. Тепер всі активи, які залишаться після розрахунку з кредиторами цих банків, будуть передані державі Україна. Зауважу, що російські акціонери з травня 2022-го до переліку кредиторів не належать».

ФГВФО розпочав ліквідацію ПАТ «ПРОМІНВЕСТБАНК» та АТ «МР БАНК» 25 лютого 2022 року на підставі рішень правління Національного банку України № 90-рш/БТ та № 91-рш/БТ про відкликання банківських ліцензій та ліквідацію і відповідних рішень виконавчої дирекції Фонду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA