прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Етикетки, що вводять в оману споживача: ВС підтвердив правомірність накладення штрафу АМКУ на виновиробника

Етикетки, що вводять в оману споживача: ВС підтвердив правомірність накладення штрафу АМКУ на виновиробника

  • 18.08.2022 12:22
Юристы считают, что бизнесу, прежде всего крупному, уже сейчас стоит позаботиться о построении системы антимонопольного комплаенса

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду визнав правомірним накладення Антимонопольним комітетом України штрафу на ТОВ «СП «Аквавінтекс».

Відповідне рішення ВС ухвалив 16 серпня 2022 року, повідомляють у АМКУ.

Обставини справи

У 2018 році споживач подав заяву до АМКУ, в якій зазначав, що вказані на етикетці вина відомості грузинською мовою та нанесені зображення ввели його в оману й спонукали придбати товар. Заявник був впевнений, що придбав вино виробництва Республіки Грузія, що не відповідало дійсності.

У 2020 році АМКУ оштрафував компанію на 693 252 грн.

Встановлено порушення компанією статті 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді повідомлення неточних відомостей на етикетках та контретикетках вина «ALAZANI VALLEY SHEREULI» (білого напівсолодкого та червоного напівсолодкого) власного виробництва, які можуть свідчити та бути сприйнятими як інформація про іноземне походження цих напоїв.

Комітет встановив, що позначення та написи розміщено на етикетках напою таким чином, що вони можуть ввести в оману споживача щодо країни – виробника напою. Проте напій виготовлявся в Україні та не містив виноматеріалів грузинського походження.

«Оскільки накладений штраф не було сплачено у встановлений строк, на цей момент разом із пенею його сума зросла до майже 1,4 млн грн», — зазначають в АМКУ.

Слід зазначити, що відповідно до даних з Єдиного державного реєстру судових рішень вказана компанія перебуває в процедурі банкрутства.

Також читайте: АРМА передано в управління майно медійних підприємств підозрюваного у держзраді народного депутата України

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA