прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Етична рада, відбір судді КСУ та закон про олігархів — що обговорювали Володимир Зеленський із Джанні Букіккіо

Етична рада, відбір судді КСУ та закон про олігархів — що обговорювали Володимир Зеленський із Джанні Букіккіо

  • 28.09.2021 17:11

У Європейській комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) тримають руку на пульсі українських реформ.

Підсумком подій минулого тижня стала телефонна розмова президента Венеційської комісії Джанні Букіккіо з Президентом України Володимиром Зеленським, про що повідомляє пресслужба глави держави.

Згідно з повідомленням, міжнародні експерти продовжують перейматися трьома питаннями, які є на порядку денному в Україні сьогодні:

  • перебігом судової реформи,
  • заповненням вакансій суддів Конституційного Суду України,
  • деолігархізацією.

Зокрема, Президент підкреслив, що в питанні змін системи правосуддя він діє за принципом «жодного кроку назад у судовій реформі».

Співрозмовники говорили про Етичну раду, яка перевірятиме на доброчесність кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя, погодившись у тім, що процес її формування має завершитися якомога швидше, а всі наявні наразі перешкоди діяльності слід усунути.

Вибори суддів КСУ

Обмінялися думками й щодо реформи Конституційного Суду України, зокрема в аспекті проєктів законів України, які перебувають на розгляді Верховної Ради, щодо:

  • вдосконалення конституційної процедури,
  • порядку призначення суддів КСУ.

Ідеться про участь міжнародних експертів у попередньому відборі кандидатів на вакансії суддів КСУ.

Уже завершився строк подання документів для участі в конкурсі на посади суддів Конституційного Суду за президентською квотою. Однак є питання:

  • чи є самі вакансії нині,
  • чи йдеться про відбір суддів КСУ на майбутнє.

Наразі суди ще розглядають питання про законність звільнення суддів КСУ Олександра Касмініна та Олександра Тупицького. До суду оскаржено і сам конкурс.

Водночас Джанні Букіккіо відзначив ухвалення у Верховній Раді України ініційованого Президентом Закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Зокрема, він попросив надати комісії проголосований текст закону в редакції, підписаній главою держави, для підготовки висновку щодо нього.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA