Енергетичне співтовариство оцінило стан адаптації українського законодавства до європейського — PRAVO.UA Енергетичне співтовариство оцінило стан адаптації українського законодавства до європейського — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Енергетичне співтовариство оцінило стан адаптації українського законодавства до європейського

Енергетичне співтовариство оцінило стан адаптації українського законодавства до європейського

  • 20.03.2023 10:33
Фото: https://www.rada.gov.ua

Під час засідання Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковські презентував звіт Енергетичного співтовариства за 2022 рік. Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Щорічний звіт Енергетичного співтовариства відображає основні заходи і найголовніші досягнення України щодо адаптації національного законодавства до європейського.

«Незважаючи на ті виклики, які принесла війна енергетичній галузі України, прогрес щодо адаптації законодавства тривав у необхідному темпі. Ми дійшли висновку, що Україні вдалося просунутися у кількох сферах: електроенергетиці, енергоефективності, ВДЕ, безпеці газопостачання», — сказав директор Секретаріату.

Найбільшим досягненням минулого року стала синхронізація української енергосистеми з європейською. Фактично в розпал війни Україна змогла підтримувати перетоки електроенергії з енергосистемою ЄС. Влітку був запущений експорт до країн ЄС та Молдови.

Артур Лорковські наголосив, що Україна також виконала свої транзитні зобов’язання щодо постачання газу до Європи. І це попри те, що український Оператор ГТС зіштовхнувся з обмеженнями в частині контролю точок з’єднання з росією.

Під час презентації окрема увага була приділена Фонду енергетичної підтримки України. Метою діяльності цього фонду є здійснення закупівель для енергетичної інфраструктури нашої країни, яка страждає від ворожих атак із боку російської федерації, а також сприяння здійсненню постачання обладнання. Пріоритети щодо закупівель визначає Міністерство енергетики України як головний розпорядник коштів. Також на Міністерство покладається обов’язок збирати запити енергетичних компаній, що постраждали від атак російських військових. Секретаріат ЕС, зі свого боку, взяв на себе роль адміністратора: саме Секретаріат безпосередньо організовує закупівлі та здійснює постачання обладнання тим компаніям, які його потребують.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA