Електронні лікарняні не доступні особам, у іменах, прізвищах та по-батькові яких є апострофи. Проблему з реалізацією цього проєкту, яка вийшла за рамки технічної, виявили у П’ятому апеляційному адміністративному суді.
Про це повідомила прес-служба суду.
У звернення нагадали, що:
Проте, впроваджена депаперизація лікарняних містить суттєві недоліки, які потребують негайного вирішення, стверджують у суді.
Виявилося, що база даних Пенсійного фонду і база даних е-лікарняних медичних закладів містить один тип апострофа, а база даних Фонду соціального страхування – інший. Тому “не підтягує” автоматично такі лікарняні.
Таким чином усі особи, в прізвищі чи імені яких є апостроф, фактично не в змозі користуватись е-лікарняними через те, що органи соцстраху не приймають їх у роботодавців.
Це змушує таких осіб звертатись до сімейних лікарів за довідкою, яка б підтверджувала правильність написання прізвища. Однак до повноважень сімейних лікарів засвідчення написання правильності прізвища та засвідчення паспортних даних особи взагалі не входить.
“Парадоксально, що для користування послугами диджиталізації, громадяни змушені надавати купу паперових документів – що ніяк не спрощує процес цифрової трансформації у сфері охорони здоров’я” – зазначають у суді.
Ситуація є критичною, оскільки це стосується не конкретної особи, а носить масовий характер. Однак гарячі лінії Фонду соцстраху та Мінцифри через перезавантаженність недоступні. Тож роботодавцям, нічого не залишається, як писати про свої проблеми у соціальних мережах.
Читайте також: Як роботодавець має оформлювати виплати за електронними лікарняними.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…