прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Електромобільність в Україні - Укравтодор затвердив план заходів із розвитку

Електромобільність в Україні – Укравтодор затвердив план заходів із розвитку

 • 20.01.2022 15:29

Електромобільність в Україні – план розвитку підготували британські консультанти у тісній взаємодії з Укравтодором та Командою підтримки реформ при Укравтодорі.

Документ вказує на низку рішень, які сприятимуть впровадженню електротранспорту в Україні, а також дає змогу оцінити їх вплив на модель фінансування Укравтодору, зокрема у розрізі надходжень до Дорожнього фонду.

«Останні кілька років попит на сучасний електротранспорт в Україні постійно зростає. Так, наприклад, у 2021 році придбано та поставлено на облік на 19% більше електрокарів, ніж у 2020 році. Однак у загальній структурі їх все ще мало: за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. автомобілів, з них лише 1,4 % — з електродвигуном.

Серед стримувальних факторів — відсутність базової інфраструктури. Наразі у нас мала кількість зарядних станцій, особливо, коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому, власне, підтримка Укравтодору, який відповідає за розвиток державних доріг, тут є ключовою», — розповів міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Також він наголосив на тому, що з розвитком електромобільності постає питання стабільності фінансування робіт з утримання, оновлення та будівництва доріг. Адже одним із ключових джерел наповнення Дорожнього фонду є справляння акцизу з пального. У випадку з електромобілями акциз сплачується за реєстрацію, однак надалі їх власники не сплачуватимуть жодного акцизу з пального.

«Розроблений план дає змогу побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування Укравтодору. Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів у обсягах продажів є обмеженою, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення Укравтодору» — додає міністр інфраструктури.

Ключові напрями плану:

 • розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення,
 • розроблення та впровадження заходів для забезпечення стійкості фінансування доріг,
 • сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері дорожнього господарства.

Укравтодор та електромобільність

Укравтодор відіграє провідну роль у забезпеченні реалізації державної політики заохочення електромобільності.

Проєкт – частина пакета реформ, який реалізується Укравтодором у партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку. Зокрема, йдеться про 4 ключові напрями:

 • реформа системи закупівель,
 • підвищення безпеки руху,
 • запуск антикорупційної програми,
 • розбудова інфраструктури для електротранспорту.

«Станом на 1 січня 2022 року в Україні зареєстровано понад 33 тис. електромобілів. Так, лише торік українці придбали 8,8 тис. авто з електродвигуном.

Відповідно до стратегічних цілей держави кількість електромобілів має зрости в рази. Щорічну кількість реалізацій авто з електродвигуном плануємо збільшити у більш ніж 10 разів до 2030 року. Це неможливо без забезпечення доріг належною інфраструктурою для електротранспорту.

Розробка плану заходів допоможе Укравтодору належним чином втілити як фінансові, так і інженерні рішення для розвитку електромобільності», – коментує перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко.

Так, Національна транспортна стратегія України передбачає збільшення частки електротранспорту до 75% до 2030 року. Рушійними силами електрифікації транспорту є кілька чинників:

 • енергетична безпека,
 • прагнення знизити забруднення повітря,
 • а також зниження викидів парникових газів.

Читайте також: Зворотний транзит для автомобілів із придністровськими номерами діятиме місяць.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA