прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Експосадовцям Мінекономіки та Укрпатенту повідомлено про підозру в розтраті 250 млн грн

Експосадовцям Мінекономіки та Укрпатенту повідомлено про підозру в розтраті 250 млн грн

  • 03.11.2022 15:09
Рубрика Новини

Колишній в.о. держсекретаря Мінекономіки, директору і головному бухгалтеру ДП «Укрпатент», а також керівнику однієї з благодійних організацій повідомлено про підозру в розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Як встановило слідство, гроші перераховувалися на волонтерські рахунки нібито для закупівлі бронежилетів для військових, але насправді розкрадалися посадовцями. Директор благодійної організації, що була залучена до привласнення коштів, надав завідомо неправдиві відомості та документи про нібито потребу в закупівлі бронежилетів для ЗСУ. Перераховані «благодійнику» гроші були переведені у готівку через низку фіктивних фірм та привласнені учасниками оборудки.

За інформацією ДБР, після вчинення злочину ексдиректор Укрпатенту виїхав за кордон. Підстави для його виїзду наразі перевіряються. В.о. держсекретаря Мінекономіки з роботи звільнилась, розраховуючи уникнути відповідальності за свої дії. Проте дії порушників були викриті.

На рахунки підприємств, що були залучені до схеми виведення коштів, накладено арешти, вжито заходів для забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Максимальне покарання за згаданими вище статтями Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора. Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA