Експосадовцям Мінекономіки та Укрпатенту повідомлено про підозру в розтраті 250 млн грн — PRAVO.UA Експосадовцям Мінекономіки та Укрпатенту повідомлено про підозру в розтраті 250 млн грн — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Експосадовцям Мінекономіки та Укрпатенту повідомлено про підозру в розтраті 250 млн грн

Експосадовцям Мінекономіки та Укрпатенту повідомлено про підозру в розтраті 250 млн грн

  • 03.11.2022 15:09
Рубрика Новини

Колишній в.о. держсекретаря Мінекономіки, директору і головному бухгалтеру ДП «Укрпатент», а також керівнику однієї з благодійних організацій повідомлено про підозру в розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Як встановило слідство, гроші перераховувалися на волонтерські рахунки нібито для закупівлі бронежилетів для військових, але насправді розкрадалися посадовцями. Директор благодійної організації, що була залучена до привласнення коштів, надав завідомо неправдиві відомості та документи про нібито потребу в закупівлі бронежилетів для ЗСУ. Перераховані «благодійнику» гроші були переведені у готівку через низку фіктивних фірм та привласнені учасниками оборудки.

За інформацією ДБР, після вчинення злочину ексдиректор Укрпатенту виїхав за кордон. Підстави для його виїзду наразі перевіряються. В.о. держсекретаря Мінекономіки з роботи звільнилась, розраховуючи уникнути відповідальності за свої дії. Проте дії порушників були викриті.

На рахунки підприємств, що були залучені до схеми виведення коштів, накладено арешти, вжито заходів для забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Максимальне покарання за згаданими вище статтями Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора. Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA