Експерт із питань гендерної рівності має бути в кожному комітеті Верховної Ради — PRAVO.UA Експерт із питань гендерної рівності має бути в кожному комітеті Верховної Ради — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Експерт із питань гендерної рівності має бути в кожному комітеті Верховної Ради

Експерт із питань гендерної рівності має бути в кожному комітеті Верховної Ради

  • 10.12.2021 14:47
Джерело: www.rada.gov.ua

Перший заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко наголосив на необхідності розвивати напрям гендерно чутливої експертизи законопроєктів, над якими працює Верховна Рада.

Про це він заявив під час відкриття тренінгу «Жіноче лідерство, реформа шкільного харчування та впровадження програми Біарріц». Тренінг відбувається у Києві.

«У багатьох парламентських комітетах розглядають питання, які так чи інакше зачіпають питання рівності, гендерного балансу. Але гендерна експертиза поки що не розвинута настільки, наскільки мала б. Тому ми часто отримуємо незбалансовані законопроєкти, які стосуються дуже багатьох питань, починаючи з національної безпеки, правоохоронної діяльності та закінчуючи соціальними питаннями, питаннями трудового кодексу тощо», – наголосив Олександр Корнієнко.

Перший заступник голови парламенту висловив сподівання, що за рік у кожному комітеті Верховної Ради буде експерт із питань гендерної рівності. Експерт допомагатиме депутатам робити законопроєкти більш збалансованими.

За його словами, нині з ініціативи депутаток – представниць жіночого лідерства вносяться точкові зміни в ті чи інші закони, де не дотримано принципи рівності. Наприклад, зараз парламент працює над законопроєктом про Збройні сили України, який дасть більше гарантій жінкам-захисницям.

«Але водночас є багато інших законопроєктів, де не завадила б гендерна експертиза. Будемо розвивати цей напрям разом із міжнародними партнерами, щоб уже за рік у кожному комітеті був експерт, який допомагатиме робити законодавчі ініціативи більш збалансованими», – додав пан Корнієнко.

Читайте також: Дорожня карта законопроєктів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Zabavi 3.09.23
IKAR 10.09.23
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA