Екскерівнику ДМС повідомлено про підозру — PRAVO.UA Екскерівнику ДМС повідомлено про підозру — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Екскерівнику ДМС повідомлено про підозру

Екскерівнику ДМС повідомлено про підозру

  • 18.06.2024 15:38

НАБУ і САП спільно з департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили екскерівнику Державної міграційної служби України про підозру в заволодінні понад 88 млн грн. Про це інформує пресслужба НАБУ.

За інформацією українських ЗМІ, підозрюваний – Максим Соколюк, який очолював Державну міграційну служби України у 2015-2021 роках.

«Таким чином, викрито останню ланку вертикалі ексслужбовців ДМС, що брали участь у реалізації схеми. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, у 2015 році Державна міграційна служба отримала від держави будівлю в центрі Києва для облаштування в ній центрального офісу.

Бізнесмен, який тривалий час перебував у «дружніх» стосунках із представниками ДМС та іншими посадовцями, організував схему розкрадання бюджетних коштів із використанням підконтрольних осіб у структурі міграційної служби.

Як встановили НАБУ і САП, він залучив ексголову ДМС, його заступника та начальника господарської частини ДМС, аби ті посприяли в укладанні договорів із підконтрольними йому компаніями щодо виконання проєктних та будівельних робіт шляхом спотворення результатів торгів і забезпечили здійснення оплати за «роботи та послуги».

Злочинна група протягом кількох років заволодівала бюджетними коштами шляхом завищення вартості виконаних робіт, оформлення «порожніх актів» та дублювання робіт. Як наслідок, реконструкцію будівлі центрального офісу ДМС так і не завершили, комп’ютерні комплекси із відповідним програмним забезпеченням існують лише на папері, а відповідальні за реконструкцію компанії згорнулись.

У результаті реалізації схеми бюджету заподіяно збитків на суму понад 88 млн грн.

У вересні 2023 року про підозру повідомили колишнім заступнику керівника та начальнику господарської частини ДМС, а також бізнесменові – організатору схеми.

Матеріали, зібрані детективами НАБУ під час досудового розслідування, допомогли АМКУ виявити змову трьох підконтрольних бізнесмену компаній і оштрафувати їх на майже 3,5 млн грн.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA