600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Ексгенеральний директор АТ «Сумське НВО» та його спільники (адвокат, начальник юрдепу та приватний виконавець) постануть перед судом через завдання збитків у 41 млн грн підприємству

Ексгенеральний директор АТ «Сумське НВО» та його спільники (адвокат, начальник юрдепу та приватний виконавець) постануть перед судом через завдання збитків у 41 млн грн підприємству

  • 19.05.2023 12:07
ФОТО: Пресслужба Сумської обласної прокуратури
Сумська обласна прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього генерального директора акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та чотирьох його спільників, злочинна діяльність яких призвела до відчуження майна об’єднання зі збитками в 41,8 млн грн, повідомляє пресслужба прокуратури.
За даними слідства, на той час генеральний директор до своєї злочинної діяльності залучив чотирьох наближених осіб, зокрема адвоката, начальника департаменту правового забезпечення об’єднання, приватну виконавицю та свою цивільну дружину.
Відтак за сприяння директора, начальника департаменту та адвоката об’єднання майно готелю, який належав підприємству, вартістю понад 34 млн грн було продано цивільній дружині директора за 19,5 млн грн.
Попри наявність значної суми заборгованості перед фізичними та юридичними особами, з передбачених за укладеним договором коштів за майно готелю було виплачено лише 52 тис. грн як стягнення заборгованості з виплати заробітної плати одному працівнику об’єднання.
Приватна виконавиця, яка за заявою про примусове виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості лише одного працівника об’єднання, ігноруючи інших стягувачів, у Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно змінила дані про обтяження та незаконно зняла арешт із готелю, що стало підставою для його відчуження.
Цивільна дружина директора об’єднання відповідатиме за придбання майна готелю вартістю 34,5 млн грн, сплативши за нього лише 52 тис. грн.
У такий спосіб також було реалізовано інше майно об’єднання, зокрема операторну, генераторний цех та контрольно-пропускний пункт. Попри те що вартість зазначеного майна 7,3 млн грн, його відчуження було здійснено за 182 тис. грн.
Дії п’яти підозрюваних кваліфіковано як зловживання повноваженнями та невиконання судових рішень, вчиненні організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1 та ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 382 КК України).
Приватна виконавиця відповідатиме ще й за несанкціоновані дії з інформацією та зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги (ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 365-2 КК України).
Адвокату також інкриміновано підбурювання до несанкціонованих дій з інформацією та зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги (ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 362 та ч. 4 ст. 27/ч. 3 ст. 365-2 КК України).
Досудове розслідування завершено слідчими Слідчого управління за матеріалами та оперативним супроводом працівників сектору захисту інтересів суспільства та держави кримінальної поліції ГУНП в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA