Ексгенерал СБУ отримав підозру в підробленні документів для сербського суду — PRAVO.UA Ексгенерал СБУ отримав підозру в підробленні документів для сербського суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ексгенерал СБУ отримав підозру в підробленні документів для сербського суду

Ексгенерал СБУ отримав підозру в підробленні документів для сербського суду

  • 21.06.2024 11:44

Колишньому начальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ повідомлено про підозру в організації підроблення офіційних документів (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК України). Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними українських ЗМІ, йдеться про ексгенерала СБУ Андрія Наумова.

На думку слідства, експосадовець організував підроблення офіційних документів з метою уникнення кримінальної відповідальності в Республіці Сербії.

Вказано, що 7 червня 2022 року він намагався виїхати з території Сербії до Північної Македонії через прикордонний пункт на автівці BMW X6 PMV, яка формально належить його дружині. Під час проходження митного контролю у нього було виявлено майже 593 тис. євро, понад 120 тис. доларів США та два смарагди, які він приховував. Сербські правоохоронці затримали ексчиновника.

Слідством встановлено, що все це майно та кошти були отримані фігурантом злочинним шляхом під час перебування ним на посадах директора ДП «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження Чорнобиль» та в Службі безпеки України.

«Щоб створити у сербських правоохоронних та судових органів хибне уявлення щодо законності походження коштів та майна, експосадовець організував виготовлення підроблених офіційних документів. Йдеться про договір позики – поворотної фінансової допомоги, начебто укладений між його батьком та третьою особою, а також акт надання коштів до цього договору. Після отримання від спільників пакета підроблених документів він передав їх Спеціалізованому антикорупційному департаменту Вищого суду у м. Ніш в Республіці Сербії», – зазначили в Офісі Генерального прокурора.

Однак у взаємодії із сербськими правоохоронними органами в рамках міжнародно-правового співробітництва слідчі ДБР та прокурори Офісу Генпрокурора встановили факт підробки цих документів і передали докази сербському суду.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснюється ДБР.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA