Екссуддя Міжнародного кримінального суду сер Говард Моррісон і надалі буде ділитись експертними знаннями — PRAVO.UA Екссуддя Міжнародного кримінального суду сер Говард Моррісон і надалі буде ділитись експертними знаннями — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Екссуддя Міжнародного кримінального суду сер Говард Моррісон і надалі буде ділитись експертними знаннями

Екссуддя Міжнародного кримінального суду сер Говард Моррісон і надалі буде ділитись експертними знаннями

  • 07.11.2022 10:57
ФОТО: gp.gov.ua

Колишній суддя Міжнародного кримінального суду сер Говард Моррісон запевнив, що продовжуватиме підтримувати та ділитися експертними знаннями, які б допомогли у притягненні до відповідальності воєнних злочинців. Про це зауважує пресслужба Офісу Генерального прокурора, повідомляючи про зустріч сера Говарда Моррісона з Андрієм Костіним, Генеральним прокурором.

Андрій Костін подякував Говарду Моррісону за особистий візит в Україну, підтримку українського народу та фахове сприяння у роботі Офісу Генпрокурора, а також розповів про комплексну роботу української правоохоронної системи під координацією прокуратури як на національному, так і на міжнародному рівнях, яка здійснюється для відновлення справедливості та перемоги у боротьбі з безкарністю.

Зі свого боку, сер Моррісон, як колишній суддя Міжнародного кримінального суду, зауважив, що спеціальна підготовка суддів національних судів щодо розгляду справ про воєнні злочини є надзвичайно важливою для забезпечення справедливості та верховенства права.

Продовжуючи цю тему, варто зазначити, що сер Говард Моррісон зустрівся з головою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіславом Кравченком, про це повідомляє пресслужба Суду. Також у зустрічі взяли участь: секретар Третьої судової палати ККС ВС Герман Анісімов, суддя Третьої судової палати ККС ВС Юрій Луганський, заступник керівника департаменту аналітичної та правової роботи – начальник правового управління (ІІІ) Геннадій Зеленов, в.о. начальника відділу міжнародно-правової взаємодії ВС Оксана Гунько.

Британський юрист зазначив, що це його перший приїзд до Києва, і мета візиту – обговорити подальший процес підвищення кваліфікації українських суддів, які займатимуться розглядом злочинів агресії і воєнних злочинів.

Ця підготовка буде фінансуватися урядом Великої Британії.

Сер Говард Моррісон наголосив на тому, що тренінги проводитимуться для того, щоб звернути увагу суддів на особливості міжнародного кримінального та гуманітарного права. Навчальний курс включатиме огляд міжнародного кримінального і гуманітарного права, а також розгляд спеціальних тем щодо притягнення до відповідальності вищого командування, написання судових вироків.

Екссуддя зазначив, що він прочитав  КК України в перекладі англійською мовою і позитивно вражений його якістю, адже Кодекс містить такі склади правопорушень, як злочин агресії, екоциду та ін.

За його словами, кримінальне законодавство України вже містить так багато всього, що передбачає міжнародне кримінальне законодавство. Тож він переконаний, що будь-який компетентний юрист у сфері кримінального права дуже швидко опанує всі тонкощі міжнародного кримінального права.

А міжнародне гуманітарне право допоможе зрозуміти сферу охоплення Женевських конвенцій. Якщо говорити про справедливий суд, то, за переконаннями сера Говарда Моррісона, має йтися про застосування норм міжнародного права і відображення їх у судовому рішенні.

Станіслав Кравченко відповів, що судді України чудово розуміють, що таке справедливий суд, і добре усвідомлюють загрози для національної системи, якщо суспільство не вважатиме суд справедливим. І частиною цього справедливого правосуддя є належний захист, а також ефективний судовий розгляд і справедливе покарання.

Сер Говард Моррісон подякував українським колегам за те, що дозволили допомогти у такий складний час, і запевнив, що британська правова система робитиме все від неї залежне, щоб якнайкраще допомогти Україні.

Голова ККС ВС сказав, що міжнародна підтримка завжди була важливою для України, а зараз вона – неоціненна.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA