Дистанційне судочинство потребує розвитку — член ВРП Роман Маселко — PRAVO.UA Дистанційне судочинство потребує розвитку — член ВРП Роман Маселко — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дистанційне судочинство потребує розвитку — член ВРП Роман Маселко

Дистанційне судочинство потребує розвитку — член ВРП Роман Маселко

  • 20.09.2022 16:27
Роман Маселко

Дистанційне судочинство забезпечить кращий доступ до правосуддя, хоч би в яких умовах ми перебуватимемо: на цьому наголосив член Вищої ради правосуддя Роман Маселко під час представлення групою експертів Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) попереднього аналізу законопроєктів про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України та Господарського процесуального кодексу України (щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану), інформує пресслужба ВРП.

Він зазначив, що необхідність переходу до дистанційного судочинства не лише знаходить підтримку всередині країни, а й синхронізується на міжнародному рівні. Такий підхід відповідає міжнародним стандартам і Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Член ВРП акцентував, що дистанційне судочинство дає змогу громадянам отримати доступ до правосуддя, незважаючи на складні обставини сьогодення, і його застосування можливе в усіх формах судочинства, зокрема в кримінальному.

Водночас він висловив низку пропозицій щодо доповнення законопроєктів.

«У змінах не відображено процедуру підпису присяги свідком. У процесуальних кодексах необхідно чітко визначити, яким чином дається присяга, адже за надання завідомо неправдивих свідчень передбачено кримінальну відповідальність», – зауважив Роман Маселко.

Коментуючи проблему доступу до матеріалів справи, яка в умовах воєнного стану є ключовою, він зазначив: «Можуть бути випадки, коли в суддів взагалі немає доступу до матеріалів справи, бо вони залишилися у тому приміщенні, з якого суд переїхав. Доцільно передбачити норми, які дали б змогу уникнути блокування здійснення правосуддя із цієї причини. Наприклад, необхідно передбачити можливість за згодою сторін надсилати в електронній формі всі матеріали чи заповнювати їх через електронний суд, щоб судді бачили документи, навіть коли доступу до паперових носіїв справи наразі немає».

Роман Маселко також висловився за більш чітке унормування питання письмового чи усного провадження під час апеляційного та касаційного розгляду в умовах воєнного стану.

Після зустрічі на основі обговорення та коментарів буде підготовлена остаточна версія експертного аналізу законопроєктів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA