ДПС: за несвоєчасну сплату розстроченого податкового боргу накладаються штраф і пеня — PRAVO.UA ДПС: за несвоєчасну сплату розстроченого податкового боргу накладаються штраф і пеня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДПС: за несвоєчасну сплату розстроченого податкового боргу накладаються штраф і пеня

ДПС: за несвоєчасну сплату розстроченого податкового боргу накладаються штраф і пеня

  • 26.03.2021 13:35

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області нагадує:  якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу, то договори про розстрочення можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролювального органу.

При цьому з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені суми, що залишились не сплаченими, нараховуються пеня та штраф.

Відповідно до норм Закону України № 1072 платники податків – фізичні особи, у тому числі самозайняті особи, які станом на 1 грудня 2020 року мали податковий борг, загальний розмір якого разом зі штрафними санкціями, пенею та процентами за користування розстроченням/відстроченням не перевищував 6 800 гривень, мають можливість скористатися відстроченням податкового боргу.

Для того щоб скористатись цією нормою, платнику податків треба звернутись із заявою довільної форми до контролювального органу, де обліковується такий податковий борг.

Відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням. При цьому сплатити відстрочені суми податкового боргу потрібно до 29 грудня  2021 року.

У разі сплати відстроченої суми податкового боргу достроково платник податків повідомляє контролювальний орган про таку дострокову сплату шляхом надсилання листа довільної форми.

Якщо платник податків сплатив повну суму відстроченого податкового боргу не пізніше від визначеного строку (29 грудня 2021 року), штрафні санкції та пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA