600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДПС пояснила, які первинні документи має зберігати ФОП

ДПС пояснила, які первинні документи має зберігати ФОП

  • 04.06.2021 10:17

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що фізичні особи – підприємці зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, які використовуються для обчислення і сплати податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Первинні документи зберігаються не менш ніж 1095 днів із дня подання податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

У разі ліквідації платника податків первинні документи за період діяльності не менш ніж 1095 днів, що передували даті його ліквідації (які зберігалися в органі ДПС), в установленому законодавством порядку передаються органом ДПС до архіву.

Зазначені терміни зберігання первинних документів продовжуються на період зупинення відліку строку давності у випадках, передбачених п. 102.3 ст. 102 ПКУ.

Під час заповнення податкової декларації платника єдиного податку – фізособи-підприємця використовуються дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, тому їх дані має бути підтверджено первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролювальні органи під час проведення перевірок згідно з підп. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПКУ.

Водночас за незабезпечення зберігання первинних документів до платників можуть бути застосовано штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ:

  • незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів із питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролювальним органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій під час здійснення податкового контролю спричиняють накладення штрафу в розмірі 1020 гривень;
  • ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, призводять до накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA