ДПС нагадала порядок розгляду адвокатських запитів у контролювальних органах — PRAVO.UA ДПС нагадала порядок розгляду адвокатських запитів у контролювальних органах — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДПС нагадала порядок розгляду адвокатських запитів у контролювальних органах

ДПС нагадала порядок розгляду адвокатських запитів у контролювальних органах

  • 13.05.2021 12:43

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що згідно із ч. 1 ст. 24 Закону України від 5 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатський запит – це письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.

До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.

Адвокатський запит не може стосуватися надання консультацій і роз’яснень положень законодавства.

Надання адвокату інформації та копій документів, отриманих під час здійснення кримінального провадження, здійснюється в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону № 5076 держоргани, яким надіслано адвокатський запит, зобов’язані не пізніше ніж за п’ять робочих днів із дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути подовжено до двадцяти робочих днів.

У разі якщо задоволення адвокатського запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більш ніж десять сторінок, адвокат зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Розмір таких витрат не може перевищувати граничні норми витрат на копіювання та друк, встановлені Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» зі змінами та доповненнями.

Відповідальність передбачено за:

  • відмову в наданні інформації на адвокатський запит,
  • несвоєчасне або неповне надання інформації,
  • надання інформації, що не відповідає дійсності.

Детально про процедуру подання адвокатського запиту читайте в дайджесті Марини Ясинської Адвокатский запрос: как подать и получить ответ

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA