Дозвіл на розгляд справ у тому суді, якому довіряють сторони, сприятиме інвестиціям в Україну — Денис Маслов — PRAVO.UA Дозвіл на розгляд справ у тому суді, якому довіряють сторони, сприятиме інвестиціям в Україну — Денис Маслов — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дозвіл на розгляд справ у тому суді, якому довіряють сторони, сприятиме інвестиціям в Україну — Денис Маслов

Дозвіл на розгляд справ у тому суді, якому довіряють сторони, сприятиме інвестиціям в Україну — Денис Маслов

  • 22.09.2022 12:43

Верховна Рада України прийняла в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду (законопроєкт № 5120).

Цивільний та Господарський процесуальні кодекси доповнюються положеннями щодо можливості визначення підсудності справи з іноземним елементом угодою сторін. Змінами до Закону України «Про міжнародне приватне право» визначено порядок реалізації права учасників правовідносин з іноземним елементом щодо укладення угод про вибір суду:

  • Учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність судам певної держави або одному чи декільком конкретним судам певної держави справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними у зв’язку з такими правовими відносинами.
  • Угода про вибір суду укладається у письмовій формі незалежно від місця її укладення. Угода про вибір суду, якою обрано суд України, укладається у письмовій формі відповідно до закону України.
  • Угода про вибір суду не може передбачати зміну виключної підсудності справи з іноземним елементом судам України.
  • Недійсність правочину, складовою частиною якого є угода про вибір суду, не веде до недійсності угоди про вибір суду.

Конвенція про угоди про вибір суду була ратифікована Україною 15 червня 2021 року.

Як пояснив голова Комітету з питань правової політики Денис Маслов, ухвалення цього закону спрямоване на покращення інвестиційного клімату в Україні.

«Ми сьогодні дозволяємо угоду про вибір суду й надаємо право сторонам на розгляд справ у тому суді, якому вони довіряють, зокрема й не українському, а будь-якому іноземному. Це однозначно покращить наш інвестиційний клімат і допоможе нашим компаніям, підприємствам встановлювати ділові зв’язки та співпрацювати з іноземними партнерами», — зазначив політик.

За його словами, раніше в іноземних підприємств і фірм, які працюють із нашим компаніями, були певні перестороги щодо функціонування української судової системи. Зараз цю перешкоду усунуто, й бізнес зможе сам обирати той суд, якому довіряє.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA